Arap medyası Türkler sınavdan geçti

34208 izlenme04 Eylül 2016
Reklamlar
TRT1’de yayınlanan Sen Olsan Ne Yapardın programındaki Suriyeli ailenin işlendiği bölüm Arap medyasında yankılandı. TRT1'de Altan Erkekli'nin sunduğu 'Sen Olsan Ne Yapardın?' programının bir bölümünde, kafede oturan Suriyeli bir ailenin o ortamda bulunmasını istemeyen bir gençle çevredeki kişilerin nasıl tepki vereceğine dair deney yapıldı. Yan masada oturan bir Türk, yanına çağırdığı garsona Suriyeli aile ile aynı kafede oturamayacağını ve onları dışarı çıkarması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine çevredeki vatandaşlar harekete geçti ve Suriyeli aileyi istemeyen şahsa sert tepki gösterdi. Bu olay, birçok Arap gazetesinde ve internet sitesinde geniş yankı buldu. 2 milyon Suriyeliyi barındıran Türkiye halkının Suriyelilere bakış açısını gösteren deneyi paylaşan gazeteler, Türklerin bu sınavı başarıyla geçtiğini yazdı.

SURİYELİLERİN EN GÜVENDİĞİ YER TÜRKİYE Özellikle bu kritik dönemde en çok mülteciyi barındırarak adeta insanlığa bir ders verildiği belirtildi. Türk halkının, birçok zorluğa rağmen Suriyelilerin arkasında durmaya devam ettiği ve haklarını savunduğu yazıldı. Qasioun, Thehuffingonpost Arabic gibi önde gelen Arap gazeteleri, haberde Suriyelilerin en güvendiği yer olarak Türkiye'yi gösterdi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'nin alçak oyunu deşifre oldu..Yeni algı operasyonunda görevi New York Times aldı Sosyal medyanın Erdoğan sevdalıları.BU VİDEOYU ÖZELLİKLE GENÇ SEÇMENLERİN İZLEMESİNİ SAĞLAYALIM.. Filistinli sanatçının Türkiye'ye destek klibi büyük ses getirdi! 80'lik Tekin dede 'ben de varım' dedi fenomen oldu.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ALTERNATİF FUHUŞ SEÇENEĞİ "Evlilik programı" adı altındaki yayınlar aile yapısını bozuyor.