Ana Sayfa
05 Aralık 2017 ( 814 izlenme )
Reklamlar

Beyaz Saray'dan 'Kudüs' açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasıyla ilgili kararını Çarşamba günü ilan edeceğini açıkladı.

Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddiasını sert ifadelerle eleştirerek, "Sayın Trump, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Filistin halkının yaraları kanamaya devam ederken, her gün hak ihlalleri sürerken İsrail’e destek mahiyetinde böyle bir kararın alınması sadece uluslararası hukukun değil, aynı zamanda insanlık vicdanına vurulmuş ağır bir darbedir. Bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz. Eğer böyle bir adım atılacak olursa 5-10 gün içerisinde İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesini İstanbul’da toplayacağız.

 Sadece bununla da kalmayacağız. Bu liderler zirvesiyle birlikte, tüm İslam dünyasını o zirvede hareketlendireceğiz. Amerika bütün işleri bitirdi de şimdi de bu mu kaldı?" şeklinde konuşmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cübbeli Ahmet Hoca Yahudi haham bana FETÖ ile anlaştıklarını anlattı ABD'NİN ÖZEL TİMİ TÜRKİYE'DE PAYLAŞMAYAN KALMASIN Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize uygulanan gizli kuşatmanın kırılışının işaretlerini almaya başladık. Erdoğan, Muharrem İnce'ye kendi sözleriyle yüklendi: "Yenmiş de yenmiş"