Ana Sayfa
17 Ağustos 2019 ( 620 izlenme )
Reklamlar

Beyazıt’ı su basarken, İmamoğlu Nevşehir’de halkı selamlıyordu!..

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Nevşehir’de gezmelere devam ediyor. Mazbatayı aldıktan sonra Ankara’dan başlayarak Edirne ve Bodrum’a giden, göreve gelişinin 3’üncü haftasında yıllık izne çıkan İmamoğlu, dün de Nevşehir’e hareket etti. Hacıbektaş Belediyesi’ndeki ziyaretinin ardından Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’ın yanına giden İmamoğlu, İbaş’la esprili bir dille konuştu, şakalaştı.


Bu sıralarda İmamoğlu’nun yönetmesi gereken İstanbul’da etkili olan sağanak yağış Unkapanı’nda can aldı. Beyazıt ve Eminönü’nde çevre düzenlemesi sorunları nedeniyle birçok iş yerine maddi hasar meydana geldi. Başkan İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde Beyazıt’ta yürüyüş yapmış ve bölgenin bir an önce düzenleneceğini söylemişti. Sosyal medya kullanıcıları, İmamoğlu’na, “Felaketleri engelle demiyoruz, sorunları çözmek için uğraşsan yeter” sözleriyle tepki gösterdi.

Hacı Bektaş Veli Anma Töreni ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne katılmak için Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine gelen İmamoğlu, komşu ilçe Avanos’ada uğradı. Halkı selamladıktan sonra Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’a tebrik ziyaretinde bulunan İmamoğlu, İbaş’a, “Elimiz boş geldik kusura bakmayın” dedi.

İbaş, İmamoğlu’na belediye başkanı olmasıyla ilgili ilginç bir anısını şu sözlerle anlattı: “1987 yılında, 10 yaşımdayken, 23 Nisan’da bu koltuğa oturmuştum. Daha sonra buraya belediye başkanı oldum. O resmimi de makam odama koydum. Bir gün belediye başkanı yapmışlardı, sonra da gelip o koltuğa oturdum.”

İmamoğlu, İbaş’ın anısı üzerine espri yaparak, “Çocuklar 23 Haziran’da koltuğa oturunca, göz koyup koymadığına dikkat etmek lazım” dedi.

CHP’liler şakalaşırken İstanbul’da can pazarı vardı!..
İmamoğlu ve İbaş arasında esprili diyaloglar devam ederken, İstanbul’da etkili olan sağanak yağış can aldı. Beyazıt meydanındaki ziyareti sırasında, bir an önce bölgenin düzenlenmesi için çalışacaklarını söyleyen İmamoğlu Nevşehir’deyken söz konusu ilçede kızılca kıyamet koptu. Şehirdeki yağış sırasında, Beyazıt sular altında kaldı, Kapalı Çarşı’yı su bastı. Unkapanı’nda bir kişi sel nedeniyle can verdi. Aynı zamanda Eminönü alt geçidi de su baskınına teslim oldu.

İki gündür Nevşehir’de..CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Nevşehir’e ayak bastı. Hacı Bektaş Veli Anma Töreni ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne katılmak için dün Hacıbektaş ilçesine gelen İmamoğlu, Nevşehir gezisini bugün Avanos ile sürdürdü.

İzinden yeni döndü..İmamoğlu, “Mazbatamı hemen verin, işimiz çok” edebiyatı yaparak ortalığı karıştırdı, mazbatayı alır almaz Anıtkabir ziyareti için Ankara’ya gitti. Hazır oradayken şehirdeki CHP’lilerle gezen İmamoğlu, daha sonra Edirne’ye gidip yağlı güreşleri izledi. Daha sonra Bodrum’a gidip Zülfü Livaneli konserine katılan CHP’li Başkan, hazır İstanbul’da değilken yıllık izne çıktı. Göreve gelişinin 3’üncü haftasında yıllık izne çıkan İmamoğlu, koltuğunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Aksu’ya bırakmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Morgda bile silahını bırakmayan şehit gözyaşlarına boğdu Ahsen TV muhabiri hayırcı Alman kanalını böyle trolledi Deprem anında meydana böyle koştular Down sendromlu çocuk secdedeki adamın ayağını gıdıklarsa