Gündem
24 Nisan 2020 ( 13022 izlenme )
Reklamlar

Canlı yayında gündemi sarsacak ifadeler: Koronavirüs o tarihlerde ikinci dalga olarak geri dönecek

Stratejist, yazar Hamza Yardımcıoğlu, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Sonbahar aylarında ikinci dalga ile yeniden gündeme geleceğini iddia etti.Stratejist, yazar Hamza Yardımcıoğlu, Beyaz Tv'de ekranlara gelen Başka Açıdan programına katıldı.Yardımcıoğlu, Haziran ile Sonbahar ayları arasında koronavirüsün etkisini azaltacağını belirterek, "Haziran ayından


Sonbahara kadar bir rahatlama olacak. Bir serap gibi görülecek. Sadece Türkiye'de değil, tüm dünya için söylüyorum. Merkez Bankası'nın para üretimine gitmesi, piyasalarda bir rahatlama görülmesine neden olacak. Tabi bunun bir karşılığı olacak. Söyleyeceklerimi destekleyen şeyler var. Sonbahara doğru 2. dalga görülecek. Hem ekonomi anlamında hem de salgın anlamında bir takım değişiklikler meydana gelecek. Bu serap etkisi gibi, o 45 aylık süreç bu şekilde bize yansıyacak. Ekonomik bir buhran yaşanacak. Bu bahsettiğin çok büyük bir buhran olacak" dedi.

Dünyada nakitsiz bir toplum oluşturma hareketlerinin başladığını anlatan Yardımcıoğlu, "İnsanların özgürlükleri birileri tarafından ellerinde alınmış. Bunlar hep ekonomi modelleri üzerinden yapılmış. Biz bugün kapitalizmin bittiği bir dönemdeyiz. Artık bilgi çağına giriyoruz. Şimdi kapitalizmin sona ermesi iyi mi kötü mü diye soracaksınız. Bütün 'izm'ler kötüdür. Kapitalizmde kötü bir durumdur. Çok yakın zamanda insanlık bir karar vermek zorunda kalacak. Köle mi olmak isteyecek yoksa özgür mü olmak isteyecek? Şu anda da zaten insanoğlu bir köledir. Dünyada tartışılan bir konu var. Nakitsiz toplum" dedi.

Dünyada bazı güçlerin yeni bir para birimini ortaya atmak için kriz çıkaracağını söyleyen Yardımcıoğlu, "Bugün bütün dünyanın korktuğu bir durum var. 1,5 yıl sonunda yani Mehmet Ali Hoca'nın çıkarımda bulunduğu Ebced hesabına göre ve bizim araştırmalarımıza göre koronavirüsün biteceği tarihte küreselciler bir para birimi ortaya sunacak. Halklara yeni önerilen bu para mevcut paraya alternatif olarak gündeme gelecek. Dünyada nakitsiz topluma geçilirse, yan, bugün yapılmak istense kimse yapamaz. Bu yüzden bir şok dalgasına ihtiyaç var. İkinci bir dalganın olma fikrini buradan zamanlamasını ise virüsün gidişatından çıkarıyoruz" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan AB'ye Yalvaran Kılıçdaroğlu'na Sert Cevap! ZAVALLI KEMAL Ahmet Hakan ve Ayşenur Aslan birbirine girdi: Buna bir çift laf etmem farz oldu! Karadenizli ihtiyar delikanlılardan rekor kıran düet ERDOĞAN ENDİŞELİYİZ DİYEN AMERİKAYA REST ÇEKTİ S-400 FÜZELERİ ANLAŞMASI TAMAM..PAYLAŞMAYAN KALMASIN