CHP'Lİ VEKİLİN BU VİDEOSUNU HAYIR DİYEN CHP'LİLERE İZLETELİM ELDEN ELE YAYALIM BU VİDEOYU

11539 izlenme12 Mart 2017
Reklamlar
CHP Milletvekili Faik Tunay, parti yönetimine çattı, referandumda "evet" oyu kullanacağını söyledi. Farklı kesimleri kucak açmak için CHP'ye davet edildiğini; ancak kazın ayağının böyle olmadığını sonradan gördüğünü ifade eden Tunay, parti yönetimin oylarını artırmak istemediğini, muhalefeti tercih ettiğini ileri sürdü.

Faik Tunay, İstanbul'da Beykoz Evet Platformu'nun düzenlediği toplantıda konuştu. 16 Nisan'daki referandumda "evet" oyu kullanacağını söyleyen Tunay, CHP'nin farklı kesimlere kapı aralayarak oylarını artırmak yerine muhalefeti tercih ettiğini söyledi. İşte Tunay'ın o referandum sözleri:

"CHP'ye davet edildiğimde buyurun CHP varsa herkes için var, kapılarımızı farklı insanlara açıyoruz dediler ama gel gör ki partiye girdiğimizde kazın ayağının öyle olmadığını gördük. Tabiri caizse anamızı ağlattılar. Bizim için bir sürü dedikodu çıkardılar, on yaptılar bunu yaptılar. Niye? Çünkü biz kalıba uymadık. Biz klasik bir partili gibi davranmadık.

"CHP MUHALEFETİ TERCİH ETTİ"

Ben bir tek şey hedeflemiştim Cumhuriyet Halk Partisi'ndeyken. Bu parti 50-60 senedir iktidar olamıyor. Milletten onay alamıyor. Farklı kesimlere açılmak lazım. Samimi davranmak lazım, oyları artırmak lazım. Ama gördük ki öyle düşünmüyorlar. Onlar muhalefette olmaya alışmışlar. Bugün de referandum sürecinde, yaygaralar koparılıyor. İşte diktatörlük geliyor, sistem değişiyor, cumhuriyet yıkılıyor. Bunların böyle olmadığını, dilimin döndüğünce size anlatacağım."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yüzlerce PKK'lı bir Türk vatandaşını linç etmek istedi! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I KÖTÜLEMEK İSTEYEN KEMALİSTLERİ,ARNAVUT AMCA VERDİĞİ CEVAPLA ŞOK ETTİ.. Şamil Tayyar, Erdoğan'a yönelik darbe planını 5 ay önceden haber vermişti CANLI YAYINDA ALLAH-U EKBER DİYE BAĞIRIP ÖYLE BİR DUA ETTİ Kİ HAİNLER KUDURACAK!! PAYLAŞ!!!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mete Yarar, FETÖ'nün ABD'deki Türklere karşı kumpas kurduğunu söyledi.