Ana Sayfa
08 Temmuz 2017 ( 2223 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alman gazeteciye: Bunu yayınlayacaksın silmek yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 ziyareti öncesi Alman Die Zeit gazetesi Yayın Yönetmeni Giovanni di Lorenzo'ya konuştu.

Diktatörlük tartışmasının yaşandığı röportaj sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman gazeteciyi sorduğu sorularla sıkıştırdı.

Bunu niye yazmıyorsun?

Erdoğan ise, bu cevap karşısında gazeteciye ders gibi karşılıkla, "Aldığınız bilgi yanlış. Ve bu yanlış bilgiye dayanarak yanlış varsayımlar geliştiriyorsunuz. Binlerce kişinin bizim cezaevlerinde olduğunu, işlerini kaybettiklerini söylüyorsun. Sana şunu söylemek isterim: Doğu ve Batı Almanya yeniden birleştiğinde, kaç insanın işini kaybettiğini biliyor musun? 500 binden fazla." yanıtını verdi.

"Bunu yayınlayacaksın tamam mı, silmek yok"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun üzerine "Şu anda rakamları kontrol etmem mümkün değil ancak yasalar ve hukuk kuralları çerçevesinde işleyen prosedürler vardı" yanıtını veren Alman gazeteciye "Bundan niye bahsetmiyorsun, çok sayıda insanın işinden atıldığından? Bunu yayınlayacaksın tamam mı, silmek yok" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siirt'te kadın teröristin teslim olma anı ÇANAKKALE'DE ŞEHİT OLAN ASKERLERLE VE AYETLERLE DALGA GEÇİYOR..BUNLARI'DA MEKTUPTA YAZIYOR..FAKAT BU MEKTUP YILLARCA HEP SANSÜRLENİYOR..SANSÜRSÜZ HALİNİ YAYINLIYORUZ. YİNE BULUŞTULAR..KILIÇDAROĞLU SÖZDE ADALET YÜRÜŞÜNDE,PKK YANDAŞI PARTİNİN MENSUPLARI İLE OMUZ OMUZA..İZLE PAYLAŞ Kato Dağı operasyonunu yöneten komutan da düşen helikopterdeydi