Gündem
08 Nisan 2020 ( 1035 izlenme )
Reklamlar

Dünya Koronavirüs krizi derinleştiriyor! 1945’ten beri görülmemiş durgunluk

Fransa Bankası (Bank of France), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ülke ekonomisinin bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 6 civarında daraldığını, bunun İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden bu yana en kötü performans göstergesi olduğunu duyurdu.
Resmi rakamlara göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle azalan ticari faaliyetlerle, 2019'un son üç ayında ekonomik veriler yüzde 0.1 geriledi. 


Art arda iki çeyrek negatif büyüme ile, ülkede ticari faaliyetler büyük darbe aldı.
Açıklanan verilere göre, kriz derinleştikçe ekonomik aktivite Mart ayının son iki haftasında yüzde 32 geriledi. Bu krizden en çok kötü etkilenen sektörler listesinin başında inşaat, ulaşım, restoran ve konaklama hizmetleri geldi.

Süre uzatılacak..Yapılan açıklamada, 'Ticari faaliyetlerdeki benzer bir durgunluğu, 1968 Mayıs Olayları (Politik çalkantılar ve öğrenci hareketleri) döneminde görebilirsiniz. O yıl bile ekonomik daralma 5.3 oranında gerçekleşmişti.' ifadelerine yer verildi.

Ülkedeki mevcut karantina 17 Mart'ta başladı ve 15 Nisan'a kadar uzatıldı. Yetkililer, virüsle mücadelede bir durdurma işareti olmadığından, bu sürenin daha da uzatılabileceğini söylüyor.Fransa, şu anda dünyada yeni tip koronavirüs pandemisinden en kötü etkilenen dördüncü ülke. Ülkede salgında ölenlerin sayısı 10 bin, enfekte olanların sayısı ise 110 bini aştı.

Kaynak: star.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK PARTİ-MHP ÖZERKLİK GETİRECEK DİYEN KEMAL'I CANLI YAYINDA BÖYLE REZİL ETTİLER!! PAYLAŞ!! Dündar ihanete devam ediyor: Türkiye cehennem oldu DARBE GİRİŞİMİ İÇİN TİYATRO DİYENLERE,SAVCI SAYAN'DAN BOMBA SÖZLER..MİLYONLARIN İÇİNDEN GEÇENLERİ SAVCI SAYAN KELİMELERE DÖKTÜ Darbeden sonra, 1961 yılında yapılan ilk seçimde kim başbakan oldu?