Gündem
08 Nisan 2020 ( 375 izlenme )
Reklamlar

Dünyayı perişan ettiler! Vuhan'da karantina kalktı

Çin merkezli medya kuruluşu The Global Times'ta yer alan habere göre, Vuhan kentinde 76 gündür uygulanan karantina bitti.Yetkililer, 11 milyon nüfuslu Vuhan'da yaşayanların kentten izin almadan çıkabileceklerini açıkladı.Kısıtlamaların tamamen kaldırılmadığını ifade eden yetkililer, okulların henüz açılmayacağını, bununla ilgili kararın daha sonra verileceğini belirtti.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada, ülkedeki Kovid19 vakalarının sayılmaya başlandığı ocak ayından bu yana bugün ilk defa hiçbir ölümün yaşanmadığı bildirilmişti.Komisyon ayrıca 32 yeni Kovid19 vakasıyla toplam sayının 81 bin 740'a yükseldiğini, 89 kişinin daha tedavi edildiğini açıklamıştı.Kovid19'un yayıldığı ülke olan Çin'de salgın büyük oranda kontrol altına alınmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Koca'dan corona virüsü açıklaması: Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek! Osmanlı'yı yıkanlar işte bu Robert Koleji kurucusu Cyrus Hamlin'in deyimiyle sadece İstanbul'un değil neredeyse... Karantinadaki Çinli isimden hayati uyarı: Türklere önerim.. Fahrettin Koca’ya mikrofon dağıtabilir misiniz? diyen BBC muhabiri Fundanur Öztürk provokatör çıktı