Erbakan Hoca yıllar önce Kudüs için uyarmıştı

108 izlenme08 Aralık 2017
Reklamlar
ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” ilan etmesi bütün dünyada tepkilere neden oldu. Filistin, Kudüs’ü savunmak için sokaklara aktı. Hamas lideri İsmail Heniye, intifada çağrısı yaptı. Kudüs, Gazze, El Halil ve Ramallah, ABD ve İsrail’i protesto için meydanlara döküldü. Bugün Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca kişi “Öfke Cuması”nda biraraya gelecek. Trump’ın tepki çeken bu kararı ardından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ABD ve İsrail ilişkisi üzerine söyledikleri akıllara geldi.

ABD'nin İsrail’e desteğine ilişkin olarak Erbakan Hoca, yıllar önce “Amerika, İsrail’i çok seviyorsa, İsrail’e Amerika’da bir ülke versin” ifadelerini kullanmıştı. Erbakan’ın öngörüleri bununla sınırlı değildi. İsrail’in Ortadoğu’dan çekilmesinin yetmeyeceği bu topraklardan çıkarılması gerektiğinin altını çizen Erbakan, İsrail’in başkenti Kudüs’e taşınmasına asla müsaade edilmemesi gerektiğini vurguluyor. Erbakan'ın sözlerinin tamamı şöyle:

"Bu vahim olay karşısında asla macun metoduna asla müsaade edemeyiz. Biz Milli Görüş temsilcisiyiz. Milli çözüm temsilcisiyiz. Bu olayı üç tane lafla kınamış gibi gözükerek milletimizin aldatılmasına müsamaha gösteremeyiz. Bunları uydurmacıktan söyleyeceksiniz, göz göre göre İsrail devlet merkezini Kudüs'e nakletmesine göz yumacaksınız dolaylı yoldan yardımcı olacaksınız. Buna müsaade etmemiz asla mümkün değildir. Bu İsrail tarafından teşebbüs edilen çok büyük küstahlıktır. Bu adım ile İsrail gözümüzün içine baka baka 'İşte geliyorum yarın Anadolu'yu da kendime vilayet yapacağım' diyor. 33 seneden beri yapılan planlar programlar tatbikatlar ve tecavüzler gösteriyor ki İsrail'in bu topraklardan çekilmesi yetmez. İsrail'in 33 seneden beri İslam aleminin ortasında çıban başı olmaktan dışarı çıkartılması lazımdır. Eğer Amerika İsrail'e yardım etmek istiyorsa Güney Amerika'da ülke versin. Müslüman topraklarında İsrail'in yeri olamaz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İÇİMİZDEKİ HİDROJEN BOMBASI ! PAYLAŞMAYAN KALMASIN... FETÖ'cü teröristlerin müritleri camide olay çıkardı! AKİT TV SPİKERİ ,YILMAZ ÖZDİL ve MÜJDAT GEZENİ BÖYLE REZİL KEPAZE ETTİ PAYLAŞ ! Hilal yıldızsız, yıldız hilalsiz olmaz..izle paylaş...ELDEN ELE ULAŞTIR

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CUMHURBAŞKANIMIZ HODRİ MEYDAN DEDİ DÜNYAYA,KÜRESEL GÜÇLERE BÖYLE MEYDAN OKUDU..