Gündem
06 Mart 2020 ( 17037 izlenme )
Reklamlar

Esetden ilk açıklama geldi

Türkiye’nin Suriye’nin birçok kentine başlattığı B’ahar k’alkanı h’arekatında en az 3 bin kayıp veren aldığı yerleri bir bir kaybeden Rusya’nın Türkiye ile anlaşma yapmasıyla rahat bir nefes alan Esed R’ejimi sessizliğini bozdu ve esedden ilk açıklama geldi Suriye’de Bahar K’alkanı H’arekatı kapsamında düzenlenen o’perasyonlarda tam 3 binden fazla a’skerini kaybederek köşeye sıkışan Esed, İdlib Mutabakatı’na ilişkin açıklamada bulundu

ANLAŞMADAN SON DERECE MEMNUN OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ

Beşşar Esed İdlib konusunda Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşma sonucu ilan edilen a’teşkesten dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi İdlib’de a’teşkes öncesi 3 binden fazla a’skerini kaybeden Beşar Esed, İdlib Mutabakatı’na ilişkin yaptığı açıklamada Büyük bir Memnuniyet duyuyorum” dedi.

A’TEŞKES KARARI ALINDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında perşembe günü Kremlin Sarayı’nda yapılan kritik zirve sonrası İdlib’de gece yarısından itibaren a’teşkes ilan edilmesine karar verilmiş ve gece yarısı a’teşkes yürürlüğe girmişti.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile k’atil Beşar Esed bir telefon görüşmesi yaptı. Putin, Esed’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgiler verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Beşar Esed’la telefon görüşmesi yaparak dün Moskova’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la varılan anlaşmalar hakkında bilgi verdiği belirtildi.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Putin ve Esed telefon görüşmesi yaptı. Mevkidaşına dün Moskova’da Erdoğan’la vardıkları anlaşmalar hakkında bilgi veren Putin, bunların uygulanmasının İdlib gerilimi azaltma bölgesinde istikrarın tesis edilmesini sağlayacağının altını çizdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Esed açıkladı,Böyle küstahlık görülmedi.. 10 Kasım’ı bekleyin BU VİDEOYU İZLEYEN HAYIRCILAR BİLE EVET DİYOR!! İŞTE PAYLAŞIM REKORLARI KIRAN VİDEO! Sapkın FETÖ ayininden şoke eden görüntüler!.