Gündem
04 Nisan 2020 ( 4063 izlenme )
Reklamlar

Fahrettin Koca en riskli illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki en riskli illerin İstanbul, İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli olduğunu söyledi.En riskli dört ili açıkladı..Bakan Koca, yaptığı açıklamada, "En riskli iller İstanbul, İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli...20 yaşından itibaren daha yoğun görüldüğü,


40 yaş üstünde teşhis konan vakaların daha çok olduğu, erkeklerin kadınlara göre görülme orıanın daha yüksek olduğunu söylemek istiyorum" dedi.Koca açıklamalarının devamında şunları söyledi:Bizim gördüğümüz kendi vakalarımızın analizini yapıyoruz. Dünyaya da bu analizlerimizi göstermiş olacağız. Çin'de yapılan analizlerde binlerle, onbinlerle ifade edilen analiz görmedik. Bu noktada şeffaf olduğumuzu söylemek istiyorum. Sadece İstanbul için söylüyorum, tarama yaptığımız, gördüğümüz bir vakanın kimlere bulaştırmış olduğunu analiz ettiğimiz, İstanbul bir kişinin bulaştırdığı kişi sayısı 16, 2.6 değil.Biz dünyadaki bilgiyi iyi biliyoruz, Bilim Kurulu da bunu iyi analiz ediyor. Herkesin bulunduğu noktada biraz daha analiz ederek, araştırarak konuşması gerektiğini söylemek istiyorum.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP’li Selin Sayek Böke'den skandal paylaşım Fetullah Gülen kameraları görünce fenalık geçirdi. FETO ÖRGÜTÜNE EMİR VERİYOR!! MİT UYARDI BU GECEYE DİKKAT! İZLE-İZLET! Maskeli katliam çeteleri,Küresel çetelerin maskesini düşürüyoruz.