Gündem
15 Nisan 2020 ( 8709 izlenme )
Reklamlar

Fetvaya gerek yok’ diyen İmamoğlu’nun çağrısı alay konusu oldu

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında başlatılan yardım kampanyasında 50-70 TL bandındaki yardım kolisine 150 TL isteyen, sonra da gelen tepkiler üzerine "o prototip" diyen CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyada yine alay konusu oldu.Ekrem İmamoğlu bu kez İBB için fitre ve zekat çağrısında bulundu. İmamoğlu'nun sosyal medyadan yaptığı çağrıda


 "fetvaya gerek yok" demesi de dikkat çekti.Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, “Yardımlarınızı ulaştırmada en güvenilir aracı devlet kurumlarıdır. Bu manada belediyelerinize, bize inanın, zekatınıza da, fitrenizi de gerektiği noktada bize verebilme şansınız vardır. Bunun kanunda yeri vardır. Bunun aksini kimse inkar edemez. Bununla ilgili de kimsenin fetva vermesine gerek yok!” dedi.İmamoğlu'nun tepki çeken sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz filmi. ERDOĞAN:İDAM FERMANIMI VERDİLER... ÖLÜR MÜSÜN? ÖLDÜRÜR MÜSÜN ?BU NASIL İŞTİR ? Alkol masasına “Coronanın ilacı” diyen CHP’li ... Dünyanın en yoksulları arasında gösterilen ülkeden Türkiye'ye duygulandıran yardım! “Türk halkı her zaman kötü gün dostu oldu”