Gündem
02 Kasım 2017 ( 478 izlenme )
Reklamlar

Gazeteci İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan'ın 5 yıla kadar hapsi istendi

Gazeteci İsmail Küçükkaya ile Avukat Fidel Okan hakkında, "Kamu görevlisine alenen hakaret" ve "Türkiye Cumhuriyeti kurum ve organlarını alanen aşağılama" gerekçesiyle 1 yıl 6 aydan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi İlyas Kaya'nın Fetullahçı Terör Örgütü'nün  (FETÖ) şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığını iddia eden Fox TV Haber  Spikeri  gazeteci İsmail Küçükkaya ve sosyal medyada bununla ilgili paylaşımda bulunan avukat  Fidel Okan hakkında, Bakan Kaya'nın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma  tamamlandı.

 Soruşturma sonucunda, basın savcısı Bülent Demirbilek tarafından  hazırlanan iddianamede, Küçükkaya ve Okan hakkında, "kamu görevlisine alenen  hakaret" ve "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını alenen  aşağılama" suçlarından 1 yıl 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. 

İddianame, gönderildiği Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul  edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ülkücü sanatçının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şiiri rekor kırıyor Çin ile ABD arasında İsrail kavgası Vatandaş sordu, Akşener katıla katıla güldü! Fatih Altaylı bile dondu kaldı KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE DAEŞ'TEN PETROL ALIYOR DEDİ BÖYLE REZİL OLDU