Hartum Üniversitesi Rektörü'nün Erdoğan takdimi:ÜMMET SENİ BEKLİYORDU,SAYIN ERDOĞAN..

1964 izlenme 26 Aralık 2017
Reklamlar
Hartum Üniversitesi Rektörü Ahmed Muhammed Süleyman, Hartum Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a fahri doktora tevdi ettiği törende yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı'nı takdim ettiği konuşma 4 dakikaya yakın sürdü.

"SUDAN'IN GENÇLERİ SENİ BEKLİYORLARDI"
Süleyman, Türkiye'nin Sudan'ın yanında oluşunun kendilerini daha da güçlü hissettirdiğini belirtti ve şöyle konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanı, bunlar Sudan'ın gençleridir. Seni bekliyorlardı. Seni uzaktan görüyor ve dinliyorlardı. Bu ümmeti kalkındırdığınızı gördüler. Düşmanların karşısında dik durduğunuzu gördüler. Gazze'ye yapılan ambargoyu hafiflettiğinizi gördüler. Kudüs konusunda zafer kazandığınızı gördüler. Arakan'daki Müslümanlara yardım ettiğinizi gördüler. Yeryüzünün tüm topraklarında zalimlerin karşısında dimdik durduğunuzu gördüler. Sizin zalimler karşısında, 'hayır, binlerce kere hayır' dediğinizi gördüler."


Sudan ve Türkiye arasında ortak değerler bulunduğuna dikkati çeken Süleyman, şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanı, Sudanlı bu gençlerin on binlercesi geçen on yıllarda bu vatan uğruna kendisini feda etti. Dünyanın ne dediğini umursamadan bu gençler mücadele ruhu üzerine yetişti. Bu gençler geçmişte de şimdi de kendilerini kurtaracak olan kurtuluş gemisinin geleceğini ifade ediyorlardı ve işte o kurtuluş gemisi geliyor inşallah."

"O YÜCE ÇAĞRIYI TÜRKİYE'DEN DUYDUK"
Süleyman, Sudan'ın şu ana kadar yalnız olduğunu düşündüklerini vurgulayarak, "Biz burada yalnız olduğumuzu düşünüyorduk. Daha önce semaya yükselen o yüce çağrıyı duymaz olmuştuk. Fakat biz uzun süredir kaybettiğimiz o yüce çağrıyı Türkiye'den duyduk. Burada Devlet Başkanımız Ömer el-Beşir ve Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan olarak sizlerin birlik ve beraberlik içinde ortaya koyduğunuz tablo beklenen ve özlenen tablodur." diye konuştu.

"Salonda bulunan gençler geçmişlerini ve o şanlı geçmişin geri dönüşünü izliyor." diyen Süleyman sözlerini şöyle sürdürdü:

"BİZ O ŞANLI CÜMLEYİ SENDEN DE DİNLİYORUZ"
"Peygamber efendimiz döneminden bu yana tekrarladığımız ulvi öğreti: 'Üzülme Allah bizimle beraberdir'. Biz o şanlı cümleyi senden de dinliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı bizler, Allah bizimle olduğu için umutsuzluğa kapılmadık, kapılmayacağız. Sizin de bizimle beraber oluşunuz bize daha fazla güç ve kuvvet verecektir."

"DEDELERİNİZİN VİYANA KAPILARINDA ORTAYA KOYDUĞU MÜCADELE RUHUNU UNUTMUYORUZ"

Hartum Üniversitesi Rektörü Süleyman, son olarak "Sayın Cumhurbaşkanı, dedelerinizin Viyana kapılarına kadar giderek ortaya koydukları yüce mücadele ruhunu unutmuyoruz. Çanakkale'de ortaya koydukları fedakarlıkları unutmamız mümkün değil. Bugün de sizler dedelerinizin yolundan ilerliyorsunuz." diyerek sözlerini tamamladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Reza Zarrab’ın karakutuları sorguda Avrupa ve ABD cehenneme dönecek, İsrail ise İslam dünyasının uysal bir finosuna dönüşecek Hüseyin Gülerce Feto Ölünce Neler Olacağını Anlatıyor Türk mühendisler Bor’dan üretti! Dünyanın en güçlüsü

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ERDOĞAN: SEN KİMSİN Kİ? TÜRKİYE'NİN CUMHURBAŞKANINA KONUŞUYORSUN..PKK DEVLETİ KURMAK İSTEYENLERE GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ..
http://cdn00.vidyomani.com/c/2/9/0/hartum-universitesi-rektoru-nun-erdogan-takdimi-ummet-seni-bekliyordu-sayin-erdogan/index.html#fb