Auto-Created-3
15 Nisan 2022 ( 5454 izlenme )
Reklamlar

İmamın duasına ve çelenklere dikkat

Gazetemiz Yazarı Zekeriya Say, geçtiğimiz günlerde ölen sözde ilahiyatçı Zekeriya Beyaz'ın geride bıraktığı icraatlerini sıraladı. 

“Türkiye’de apolitik yer yoktur” diyerek, üniversiteye siyaset soktu.

Alparslan Türkeş’in vefatından bir hafta sonra, “Biz bugün değil, çok önceden yola çıktık. Göğsümü gere gere adayım” diyerek MHP genel başkanlığına aday oldu.  Üstelik parti üyesi bile değildi.  Kongreden sonra, otel odasına kilitlenerek kongreye gitmesinin engellendiğini ve MHP Genel Başkanı olmasının önüne geçildiğini iddia etti.  Akabinde, “muhalif milliyetçi’ diye pazarlandı. Kuracağı partiye “Milli Sancak” ismini vereceği iddia edildi.
Zekeriya Beyaz son yolculuğuna uğurlandı  Son dakika haberleri – Sözcü
“Sancak” kendisine ait gazetenin adıydı.

Onunla çok operasyon yapmıştı.  Böyle bir konuşma olmadığı halde, Erbakan’ın, 13 Mayıs 1991 günü Sivas Çermik’te partili arkadaşlarına hitaben yaptığı konuşmada, “RP cihad ordusudur. Cihada para vermeyen cennete gidemez’’ dediğini yazmıştı. 

Vural Savaş da Erbakan’ın ağzından çıkmadığı halde, Sancak gazetesinde kullanılan ifadeleri RP’nin “laiklik aleyhtarı faaliyetlerin odağı” iddiasına delil olarak kullanmıştı.  Siyasette tutunamayınca, akademik kimliği üzerinden kariyer planlaması yaptı.

Milletlere has Müslümanlık olmayacağı halde, “Türk Müslümanlığı” kavramını savundu.

“Biz İslam’la mükellefiz, Arapların örf ve adetleri ile sorumlu değiliz” dedi. 

‘‘İslam ve Giyim Kuşam (Başörtüsü Sorununa Dini Çözüm)’’ başlıklı bir kitap yazarak tesettüre savaş açtı.

“Ne türban ne pantolon, en kutsalı don...” sözleri, laikçi azınlığın diline pelesenk oldu. 

Kadınların mini etek ve göğüsleri tamamen açık bir şekilde namaz kılabileceği fetvasını verdi. Erkeklerin de şortla namaz kılabileceğini söyledi.

“Orucu, beyinsiz iş yapan tutsun” diyerek,”asker, doktor, gazeteci” gibi beyin işiyle meşgul olanları oruçtan muaf tuttu.

“İkna odaları”nın mucidi olan CHP’li Nur Serter, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne dekan olarak atanınca da Yaşar Nuri Öztürk ile birlikte fakültede dilediği gibi at koşturdu.  Bir yandan manevi değerleri tahrif ile uğraşırken, diğer yandan güncel meselelerle ilgili yorumlar yaptı.

“Abdullah Öcalan asılmasın” dedi.

“Ermeniler öldürüldüler, canını kurtaranlar kaçtılar. Bunların toprakları ortada kaldı. Gözü açıklar buralara sahip oldular” diyerek, Orhan Pamuk’tan yıllar evvel Ermenilere yönelik sözde “soykırım” yapıldığı zırvasını dillendirdi.

İslam’a ve Müslümanlara büyük zulümler eden 28 Şubat’ın ceberut paşalarından Güven Erkaya için, “Mekânı cennet olsun’’ niyazında bulundu.

Bağımsız Türk Ortodoks Patriği Selçuk Erenerol için Panayia Kilisesi’nde düzenlenen cenaze töreninde Fatiha Suresi’ni Türkçe okuyarak, kilisedekilere dua ettirdi. Açıklamalarıyla, Kemalistlerin gözde şeyhülislâmlarından olmuştu.Artık İslam şeriatına muhalif, itikadına mugayir fikir ve düşünceleri savunan biri olarak daha üst makamları hak ediyordu. Kemal Gürüz’ün tensipleriyle Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne dekan olarak atandı. Dekan olur olmaz ilk işi “faiz”i helâl saymak oldu...

Akabinde, Marmara İlâhiyat’ı Nazi kampına çevirdi. İlahiyat Fakültesinde katıldığı bir toplantıda başörtüsü konusunun tartışıldığı bir sırada çıkan karışıklıkta bir öğrenci tarafından bıçakla yaralandı. YÖK Başkanı Kemal Gürüz, İstanbul Üniversitesi’nin yasakçı Rektörü Kemal Alemdaroğlu gibi isimler, ona yapılan saldırıyı “2. Kubilay Olayı” olarak değerlendirdi.

Aldığı birkaç çiziği bahane eden Marmara Üniversitesi Senatosu ve öğretim üyeleri, ortak kararla fakültede başörtüsü yasağını uygulamaya başladı. Yetmedi, ulû’lemre itaatin dini bir vecibe olduğunu söyleyerek, “Başörtüsünü açmayanların günah işleyip küfre girdiklerini” iddia etti.

Bir tek darbeci postalı yalamadığı kalmıştı…“Allah, 28 Şubat’ı yapanlardan razı olsun, onlara kuvvet versin’’ diyerek, “irtica” bahanesiyle dine savaş açanları, İslami jargonla övdü. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni ziyaret eden 1. Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Timur’u elini başına götürerek “asker selamı” ile uğurladı.

Derken… Tarihler 1 Mart 2001’i gösterdiğinde, kendisini ilelebet unutturmayacak olan o saçma fetvayı verdi.

Kendisi 6 ortakla birlikte inek keserken, tavuğun da kurban olacağını söyledi.

Onun bu açıklaması, İslam dünyasında alay konusu oldu. Suudi Arabistan Kralı Fahd Bin Abdülaziz, bayram nedeniyle Müslüman ülkelerin temsilcilerine verdiği yemekte, “alay konusu” edilen bu fetva yüzünden davetliler arasında yer alan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz’ın bile yüzü kızardı. 

Geriye bir tek zinayı kutsamadığı kalmıştı. Lakabı zaten “çıplak uyarıcı”ydı. Onda da çukuru boyladı. Başörtülü kadınlara “cinsellik fakiri” dedi. Genelev kazancıyla cami yapılacağını iddia etti. “Arapların pek çoğu eşcinsel” iftirasını attı. “Zemzem suyu ile Arabistan’da tuvalet yıkıyorlar” dedi. Derken, Moon Tarikatı’nın toplantısı için gittiği Sheraton Oteli’nde, 40 milyon 226 bin liralık (40 bin TL) porno film izlediği ortaya çıktı. 

Akabinde, dekanlık nüfuzunu kullanarak ‘nitelikli zimmet suçu’ işlediği gerekçesiyle görevden aldı. Başörtülüleri hizaya getirmek için atandığı üniversiteden yolsuzluk gerekçesiyle kovuldu.  2009’da yapılan yerel seçimlerde DSP’nin adayı oldu..

Aldığı yüzde 1,2’lik oy, artık kimse için bir anlam ifade etmediğinin resmiydi.Evet!.. Laikçi azınlığın gözde hocası Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın 84 yıllık ömrünün kısacık özeti böyleydi. Hiç dost biriktirmemiş olmalı ki, dün Esenler Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazında cami cemaatinin haricinde, sadece Kılıçdaroğlu, Akşener, Kaftancıoğlu ve Türk Ortodoks Patrikhanesi’nin çelenkleri vardı.

İmam efendinin, “Allah sevdikleriyle haşru cem etsin” duası ise oldukça anlamlıydı…

Zekeriya Say/Yeniakit

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'na büyük şok! Böyle karşıladılar Karanlık aydınlığın yokluğudur,Bilderberg'de neler oluyor ? Korona virüsü meselesinin arka planı..BİYOLOJİK Sİ-LAHLAR NİÇİN KULLANILIR? NATO’nun Derin Planı..