Ana Sayfa
05 Temmuz 2019 ( 1527 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu’nu başkanlığa hazırlayan uluslararası ağı ortaya koydu! “Er geç ona oy verenler de anlayacak, umarım geç olmaz!”

Gazeteci Emre Erciş, CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu başkanlığa hazırlayan uluslararası bağlantıları deşifre etti. Türkiye düşmanı kurumlar ve isimlerin Türkiye’deki bağlantıları ve Koç ailesinin ilişkisini tek tek, tane tane ortaya koyan Erciş, dikkat çeken bilgiler paylaştı. Birçok belge de paylaşan Erciş, İmamoğlu’nun “küresel satranç oyun tahtasında terfi ettirilen bir piyon” olduğunu savundu. Aynı zamanda Ekrem İmamoğlu ve Koç ailesinin yakınlığının sadece Beylikdüzü’ndeki arkeolojik kazılar ve vakıflar üzerinden olmadığı, İmamoğlu'nun Koç ilişkisi, “Tanrım Beni Başkan Yarat” kitabının yazarı ve İmamoğlu'nun 20 yıllık yol arkadaşı Yavuz Saltık'a, ARI Hareketine, WINEP'e kadar uzandığı da ortaya çıktı.

Bilgileri Twitter hesabından yayınlayan Erciş’in analizinin önemli bölümleri şu şekilde:

Ortada, oldukça girift bir ilişki ağı, birbirleriyle tarihsel kökleri olan küresel bir network söz konusu. Ekrem İmamoğlu ise bu pandeonun sadece bir basamağında yer alan ve Türk devletinin de oyuncusu olduğu küresel satranç oyun tahtasında, terfi eden/ettirilen bir piyon.

Puzzle o kadar dağınık halde ki; parçaları birleştirmek isteyen herkes bakış açısına göre hakikatin sadece bir yüzünü dile getirebiliyor. İmamoğlu için kimisi “FETÖ’cü” diyor ki; bana göre değil. Kimisi “proje”, kimisi de “muhalefet liderini buldu ve halktan teveccüh gördü” diyor.

Aylardır ben de İmamoğlu ve ilişkilerinin röntgenini çekmeye çalışıyor, belgelediğim ilişkileri üzerinden bir öngörüde bulunuyorum. Nitekim gerek 31 Mart öncesi gerekse 23 Haziran sürecinde yanılmadım ve tespitlerim doğru çıktı.

Doğru çıkan tespitlerim beni daha fazla araştırmaya iterken, İmamoğlu’nun küresel ilişkilerinin zannedilenden çok daha derin olduğuna kanaat getirmemi ve İmamoğlu’nun ulusal bir tehdit olduğu yönündeki teorimi güçlendirdi.

Geçtiğimiz günlerde İmamoğlu tarafından İBB Özel Kalem Müdürü olarak atanan Yavuz Saltık ve ilişkileri hakkında detaylı bir paylaşım yapmıştım.

Yavuz Saltık üzerinden biraz daha devam edelim. Saltık’ın şuan piyasada olan ve ilk baskısı 2009’da yapılan “Tanrım Beni Başkan Yarat” isimli bir kitabı mevcut. Kitap, “Başkan adayları için seçim kazandıracak tavsiyeler” üst başlığıyla algı ve kitle yönetimi taktikleri içeriyor.

“Bir belediye başkanı seçime kendisini nasıl hazırlar, başkanın arabası ne marka olmalı, başkan seçildikten sonra belediye personeline nasıl davranmalı” gibi sorulara cevap veren Saltık, başkana özel bu kişisel gelişim kitabının çalışmalarına 2004’te başlıyor.

2004 yılında kısa adı AGL olan, “Anadolu’nun Genç Liderleri Derneği” kuruluyor. Ocak 2009’da “Toplum ve Demokrasi Derneği” adını alan AGL’nin kurucusu, Ekonomistler Platformu ve ARI Hareketi’nin de kurucuları arasında yer alan Tuna Bekleviç.

2004’te kurulan AGL, 2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünü hedef alarak, ülke genelinde yetiştirilen binlerce gencin, Türkiye siyasetine hazırlanıp 2023 yılında ülke yönetimine katılım sağlamalarını amaçladı.

Ocak 2009’da adını “Toplum ve Demokrasi” olarak değiştiren dernek, “Demokrasi Kuşağı Yaz Okulu Projesi” adı altında çalışmalarına devam etti.Türkiye genelinde 2023 yılını hedef alan proje kapsamında gençlere düzenli olarak eğitimler verildi ve vakfın ideolojisi enjekte edildi.

FETÖ’nün Abant Platformu daimi katılımcıları arasında yer alan Mehmet Altan, Murat Belge, Eser Karakaş, Ferhat Kentel, Şahin Alpay, Leyla Alaton gibi isimlerin yanında Tuna Bekleviç ve İmamoğlu’nu 20 yıldır yalnız bırakmayan Özel Kalemi Yavuz Saltık da eğitmenler arasında yerini aldı.

İmamoğlu’nun 20 yıllık dostu ve özel kalem müdürü olan Yavuz Saltık ile Tuna Bekleviç’in faaliyet yürüttüğü “Toplum ve Demokrasi Vakfı”nın en önemli sponsorları, ABD Senatosu, Dışişleri Bakanlığı ve CIA tarafından kurulan NED ve alt kolları CIPE ile IRI oldu. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni bir kaosun fitili ateşlendi! Kati Piri'ye dikkat.Üst akıl, HDP ve CHP tabanını harekete geçirmek istiyor Erdoğan ne dedi? Yeni plan: İçeride değil, dışarıda vurmak. CHP eyleme çağırdı kimse kalkmadı AK PARTİLİ VEKİLİ ISIRAN KÖPEKLERİ ERDOĞAN BÖYLE REZİL ETTİ