Ana Sayfa
26 Ağustos 2017 ( 591 izlenme )
Reklamlar

Kadıköy Belediyesi'nden 'ülkeyi bölen' ilan

Cumhuriyet Halk Partili Kadıköy Belediyesi, skandal bir ilan yayımladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramına günler kala kutlama mesajı yayımlayan belediye adeta ülkeyi bölen bir dil kullandı. Belediyenin internet sitesi ve reklam panolarında yer verilen kutlama mesajlarında 30 Ağustos için 'bayramımız'ifadesi kullanılırken Kurban Bayramı için 'bayramınız' denildi. Reklamda kullanılan dil yoğun tepki çekti.

Kadıköy Belediyesinin Kurban Bayramı mesajı.

Kadıköy Belediyesinin 30 Ağustos mesajı.

  • Bu ilk değil
  • Kadıköy Belediyesi’nin yayını olan Gazete Kadıköy, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Peygamberimize hakaret içeren karikatürünü 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' başlığı ile sayfalarına taşımıştı. Gazete, Pariste'ki saldırıda yaşamını yitiren Charlie Hebdo'nun baş editörü Stephane Charbonnier'in Peygamber Efendimize hakaret edilen karikatürle çekilmiş fotoğrafını sansürsüz olarak yayınlamıştı. Ücretsiz dağıtımı yapılan Gazete Kadıköy 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' manşetiyle verdiği haberin detayında yayınladığı karikatür vatandaşın da tepkisini çekmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İŞTE BATILILAR İÇİN KIYAMET TARİHİ: 9.9.2016 Kurtlar Vadisi - ingilizler ve kürdistan Dünya devletleri, Ortadoğu meydanında büyük bir hesaplaşmaya hazırlanıyor. Necmettin Erbakan,Avrupa konusunda yıllar önce böyle uyarmıştı..KİMMİŞ AVRUPA?