Ana Sayfa
26 Ağustos 2017 ( 606 izlenme )
Reklamlar

Kadıköy Belediyesi'nden 'ülkeyi bölen' ilan

Cumhuriyet Halk Partili Kadıköy Belediyesi, skandal bir ilan yayımladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramına günler kala kutlama mesajı yayımlayan belediye adeta ülkeyi bölen bir dil kullandı. Belediyenin internet sitesi ve reklam panolarında yer verilen kutlama mesajlarında 30 Ağustos için 'bayramımız'ifadesi kullanılırken Kurban Bayramı için 'bayramınız' denildi. Reklamda kullanılan dil yoğun tepki çekti.

Kadıköy Belediyesinin Kurban Bayramı mesajı.

Kadıköy Belediyesinin 30 Ağustos mesajı.

  • Bu ilk değil
  • Kadıköy Belediyesi’nin yayını olan Gazete Kadıköy, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Peygamberimize hakaret içeren karikatürünü 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' başlığı ile sayfalarına taşımıştı. Gazete, Pariste'ki saldırıda yaşamını yitiren Charlie Hebdo'nun baş editörü Stephane Charbonnier'in Peygamber Efendimize hakaret edilen karikatürle çekilmiş fotoğrafını sansürsüz olarak yayınlamıştı. Ücretsiz dağıtımı yapılan Gazete Kadıköy 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' manşetiyle verdiği haberin detayında yayınladığı karikatür vatandaşın da tepkisini çekmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Osmanlı'ya yapılan darbe.Osmanlı'ya kim darbe yaptı? KÜRESEL GÜÇLERİN,100 yıllık Kirli Oyunu ERDOĞAN Bozdu Payitaht Abdülhamid'de gelecek hafta neler olacak? fetö ile pkk arasındaki gizli iş birliğinin detayları