Ana Sayfa
18 Kasım 2017 ( 6838 izlenme )
Reklamlar

'Küfür zenginliktir' diyen Erol Evgin'den halka yeni hakaret

Sanatçı Erol Evgin, Türkiye'de kendisini en rahatsız eden şeyin cehalet olduğunu söyledi.

Ülkenin yarısının evde atıl vaziyette börek açtığını ifade eden Evgin, cehalet probleminin çözülmesi durumunda birçok problemin çözülebileceğini sözlerine ekledi.

"Ülkenin yarısı atıl vaziyette evde börek açıyor"

Posta gazetesine konuşan 70 yaşındaki Erol Evgin, "Türkiye’nin en temel problemi cehalet. Cehaleti çözdüğümüz zaman bu topraklarda her şeyi halledebiliriz. Yapılması gereken belli: 15 yıl içimize kapanıp, çağdaş eğitime yatırım yapmak. Cehalet olmasa trafikte binlerce kişi ölmez. Her yaz yüzlerce orman yanmaz. Kadına şiddet biter. Kadınlar bu ülkenin yarısı. Ülkenin yarısı, atıl vaziyette evde börek açıyor, başka da bir şey yapmıyor" dedi.

"Cehaletten besleniyorlar"

Cehaletin ortadan kalkması halinde demokrasinin geleceğini söyleyen Evgin, "Ama sırf bu olmasın diye cehalete prim verenler var. 'Ben cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine daha çok güveniyorum' diyerek bazıları maalesef cehaletten besleniyorlar" ifadelerini kullandı.

"Küfür lugatım iyidir"

Erol Evgin, sinirlendiği zaman nasıl bir tepki verdiğine dair soru üzerine ise şunları söyledi:

"Küfretmeyi, argoyu severim. Küfür lugatım iyidir. Argo hem rahatlatır hem de dilde bir zenginliktir"

'Cahiller muhtarı seçsin' demişti

Erol Evgin daha önce de, "Okumamış olanlar muhtarını seçsin, eğitimli olan belediye başkanını seçsin" diyerek, bu şekilde eşitliğin sağlanabileceğini söylemişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SÖZDE ''ADALET'' YÜRÜŞÜNÜN SONUNDA BÜYÜK BİR TEZGÂH PLANLANIYOR,DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ VE HÜKÛMETİMİZ O GÜNE HAZIR OLMALI. KILIÇDAROĞLUNA VATAN HAİNİSİN DİYİP BÖYLE YUMRUKLADILAR PAYLAŞMAYAN KALMASIN Koyunları çağıran adamın taklidiyle kahkahaya boğdular! Osmanlı'yı Yıkan, Cumhuriyet Türkiye'sini Kuran İngilizlerdir..RESMİ TARİH KİTAPLARINDA YAZMAYAN GERÇEKLER.