Mısırlı gazeteci Sabır Meşhur'dan Araplara çağrı: Yatırımlarınızı Türkiye'ye yapın

2523 izlenme 25 Ekim 2020
Reklamlar

Amerika Birleşik Devletleri'nin güdümüne giren Suudi Arabistan ve Mısır, Türkiye'ye karşı vatandaşlarına ambargo çağrısı yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mısırlı gazeteci Sabır Meşhur, önemli ifadeler kullandı.

Kukla Prens Muhammed Bin Selman ile darbeci Abdülfettah es-Sisi'nin el koymadan önce Arapların Türkiye'ye yatırım yapmalarını belirten Meşhur, şu ifadeleri kullandı:

"Arap halklarına Türk ürünlerini boykot etmesi çağrısı yapılıyor. Arap Müslümanlardan karşıt bir kampanya ile Türkiye'ye ait ürünleri satın almaktadır. Çünkü Türkiye Müslüman bir ülkedir.

Ben Araplara diyorum ki; bütün servetlerinizi Türkiye'ye getirin. Mısır ve Suudi Arabistan'da sahip olduğunuz her şeyi, bütün servetlerinizle Türkiye'de yatırım yapın. Zarar ve kar etmeniz mümkündür. Buna rağmen derim ki; Türkiye'ye gitmeniz ve sermayenizi yatırmanız. Önümüzde bir seçenek değildir. Siz buna mecbursunuz. Bu tutmak zorunda olduğunuz bir yoldur. Üç yıl önce söylemiştim Türkiye'den başka seçenek yoktur."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kadir Mısıroğlu Kükredi: ANADAN DOĞMA ANTİ KEMALİSTİM..İZLE PAYLAŞ MUHARREM İNCE,ALAY KONUSU OLDU..KARGAYI ORAYA ASTIRACAK MI MERAK EDİLİYOR ERDOĞAN'DAN CIA AJANINA TOKAT GİBİ CEVAP GELDİ! İZLE-PAYLAŞ!! AK Partili vekilin burnunu kıran CHP'li bakın ne dedi?