Murat Bardakçı: Ayasofya acilen açılmalı, kapalı tutamazsınız kardeşim! AYASOFYA'NIN CAMİİ OLMASI BİRİLERİNE NEDEN BATIYOR?

11470 izlenme 02 Temmuz 2017
Reklamlar

Tarihçi, Gazeteci-yazar Murat Bardakçı, Ayasofya'nın acil olarak müze sınıfından çıkarılıp cami olarak kullanılmaya başlanması gerektiğini söyledi.

CNN TÜRK'te katıldığı Hafta Sonu programında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Bardakçı, Ayasofya'nın acil olarak müze sınıfından çıkarılıp cami olarak kullanılmaya başlanması gerektiğini söyleyerek, "Daha önce söyledim kıyamet koptu. İslamiyet'teki kılıç hakkı diye bir şey vardır. Fethin sembolüdür" dedi.

Sunucu Hakan Çelik'in "kaç bin tane cami var" şeklindeki rahatsızlığına tepki gösteren Bardakçı, "sayı ile sembolü karıştırmayın. 80 bin camiden hangisi, Ayasofya'dan başka İstanbul'un fethinin sembolüdür. Göstersene onu. Neresi var? O camiyi kapalı tutamazsınız kardeşim. Ayasofya'nın cami olması birilerine niye batıyor? Ayasofya'nın siyasi bakımdan açılması çok zor ancak açılması gerekir. Gelecek üç turist için 450 senelik cami olmasını unutalım mı diyorsun? Ayıp. Ayasofya cami olduğu dönemde yabancılara her zaman açıktı. Bir dönemde kapalıdır. O da İngiliz işgal dönemidir."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Timurtaş Uçar Hoca'nın,Yüzbaşı ile Aşırı Dinci Hakkında Konuşması Türklere Neden Turkey ( Hindi ) Lakabı Takıldı...Kadir Mısıroğlu'ndan şok açıklamalar Kadir Mısıroğlu Kükredi: ANADAN DOĞMA ANTİ KEMALİSTİM..İZLE PAYLAŞ Yunanlıları denize döktük-mü? dökmedik-mi?