Otomobil bayilerinin sıfır araç oyunu!

1810 izlenme 21 Kasım 2021
Reklamlar

Otomobiller fiyatları adeta cep yakıyor. Sadece sıfır değil, ikinci elde de durum böyle.

200 bin liranın altında olan araç modeli bir elin 5 parmağını geçmezken, bayilerin ÖTV düşüşünü yansıtmamak için sıfır araçları alarak, ikinci el şeklinde piyasaya sürdüğü belirlendi.

Otomobil fiyatlarını neden düşmediğine ilişkin bir video yayınlayan Erhan Usta, “Sıfır otomobillerde yapılan düzenbazlığı, soygunu anlatıyorum” başlığı altında şu ifadeleri kullandı:

“Burada bir soygun var” “Buraya bakalım. Bunların hepsi aslında sıfır araç. ÖTV’lerde eşik değer yükseltildi. Dolayısıyla bazı vergi oranları yüzde 45’e çekilmişti. Ancak şimdi ilk satıcılar, bayiler ÖTV düşüşünü yansıtmamak için seri halde plaka alıyorlar. Araç hiç kullanılmıyor, plaka takılıyor. Bunlar ikinci el olarak satılıyor. Sıfır araç ama ikinci el olarak satılıyor. 50-60 bin lira vergi düşüşünü yansıtmıyor, daha yüksek fiyatla piyasaya sürülüyor."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mehmet Görmez Hoca’dan cevab var TEK BAŞINA 4 TANE AVUSTURYALI SİYASETÇİYİ REZİL EDEN TÜRK! İZLE PAYLAŞ. Öyle bir 'Evet' dedi ki! İZLE PAYLAŞ Alman Kanalında Pkk Övülünce Bir Türk Dayanamayıp Yayına Katılıyor! Kesinlikle İzleyin.