Otomobil bayilerinin sıfır araç oyunu!

1866 izlenme 21 Kasım 2021
Reklamlar

Otomobiller fiyatları adeta cep yakıyor. Sadece sıfır değil, ikinci elde de durum böyle.

200 bin liranın altında olan araç modeli bir elin 5 parmağını geçmezken, bayilerin ÖTV düşüşünü yansıtmamak için sıfır araçları alarak, ikinci el şeklinde piyasaya sürdüğü belirlendi.

Otomobil fiyatlarını neden düşmediğine ilişkin bir video yayınlayan Erhan Usta, “Sıfır otomobillerde yapılan düzenbazlığı, soygunu anlatıyorum” başlığı altında şu ifadeleri kullandı:

“Burada bir soygun var” “Buraya bakalım. Bunların hepsi aslında sıfır araç. ÖTV’lerde eşik değer yükseltildi. Dolayısıyla bazı vergi oranları yüzde 45’e çekilmişti. Ancak şimdi ilk satıcılar, bayiler ÖTV düşüşünü yansıtmamak için seri halde plaka alıyorlar. Araç hiç kullanılmıyor, plaka takılıyor. Bunlar ikinci el olarak satılıyor. Sıfır araç ama ikinci el olarak satılıyor. 5060 bin lira vergi düşüşünü yansıtmıyor, daha yüksek fiyatla piyasaya sürülüyor."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atanamayan Fetullah Gülen bunlar! İZLE PAYLAŞ Atatürk'ün sansürlenen mektubu ''İKRA BİSMİ RABBİKE'' ayetine safsata diyor DEVLETİN SIRLARINI İFŞA EDEN A-JAN DÜNDAR ŞİMDİDE,MÜFTÜLERİN NİKAH KIYMASI KONUSUNDA,TÜRKİYE'YE BÜYÜK İFTİRALAR ATTI. SÖZDE ADALET YÜRÜYÜŞÜ MİTİNG ALANINA,ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ VEREN ''VODAFONE'' TEPKİSİNİ AÇIKÇA DİLE GETİREN BU KARDEŞİMİZE HELAL OLSUN.