Ana Sayfa
22 Aralık 2019 ( 545 izlenme )
Reklamlar

"PKK'lı dağda ölmüş, gittim evine Fatiha okudum"

31 Mart Yerel Seçimleri’nde ittifak yapan CHP ile terör partisi HDP, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) koordineli hareket etmeye devam ediyor. Milletin meclisinde, milletin canına kast eden PKK’lıların alenen savunulmasına, CHP’liler destek çıkarak dini değerleri de suistimal ediyor. Terör örgütü PKK’nın siyasi ayağı HDP, teröristleri dinle alakalı göstererek algı oluşturmaya çalışıyor.


HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, dağda ölen bir PKK’lının evine gidip Fatiha okuduğunu söyledi. Bunun üzerine AK Partililer tepki gösterince, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay terör sevicilere destek çıktı.

Hişyar Özsoy, "Bingöl’de, bir önceki dönem vekili olduğum Bingöl Genç’te bir il yöneticimizin oğlu dağda ölmüş ben evine gittim Fatiha okudum. Biz böyle durumlarda ne deriz? “Allah başka evlat acısı göstermesin.” dersin, ne diyeceksin? Dilin orada duruyor yani ne diyebilirsin? Bir Fatiha okuduk diye benim hakkımda şu an fezleke var" dedi.

Ensonhaber'deki habere göre, HDP'li vekilin bu sözlerine AK Parti sıralarından tepkiler geldi.

CHP'li Altay HDP'li Özsoy'a destek verdi
AK Partili milletvekillerinin PKK'lı teröristin ruhuna Fatiha okunmasına tepki göstermesi tartışmasına CHP de katıldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Yahu, siz de Fatiha’sına da karışmayın adamın ya! Ayıp ya! Sana ne Fatiha’sından ya" dedi.

Teröriste Fatiha mı okuyalım
CHP'li Engin Altay'ın bu sözlerine AK Parti sıralarından, "Engin Bey, teröriste Fatiha mı okuyalım, Allah’ın seversen! Bunu savunma bari" diye tepki geldi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

24 saatte 10 yalan Sebahat Tuncel yaka paça gözaltına alındı. Umreden dönenler bu odalarda kalıyor... İşte Jelibonun Gerçek Yapılışı? Jelibon Nasıl Yapılır? Paylaşmayan Kalmasın