Gündem
04 Mart 2020 ( 11905 izlenme )
Reklamlar

Rusya’yı böyle uyardı: Bu olursa Suriye'nin her yerinde Türkiye füzeleri patlar

Rusya Araştırma Enstitüleri Başkanı Ruşen Çakır, Suriye'de yaşanan gerilimle ilgili olarak konuştu.Rusya Araştırma Enstitüleri Başkanı Ruşen Çakır, "Türkiye, İdlib'de şu anda savaş yürütmüyor. Rusya'nın anlamadığı eğer savaş başlarsa Şam dahil her bölgede Türkiye'nin füzeleri patlar. Şu anda Hmeymim ve Tartus'ta saldırı olmuyorsa Türkiye muhalifleri denetim altında tuttuğu içindir" dedi.

"5 Mart'ta anlaşma olmazsa..." Çakır, 5 Mart'taki anlaşmadan olumsuz bir sonuç çıkması halinde Türkiye'nin yapacağı hamleyi duyurarak, "Türkiye'nin Rusya'nın Hmeymim ve Tartus üssünün zarar görmemesi için hassasiyet gösteriyor. 5 Mart'ta bir anlaşma olmazsa değişebilir. Çünkü Türkiye o zaman tüm muhaliflerin ateş gücünü kontrol etmeyi bırakır ve savaş tüm Suriye'ye yayılır" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN KENDİSİNE SUİKAST DÜZENLENMESİNE SEBEP OLAN KONUŞMASI VE MUHSİN BAŞKAN'IN ÖLÜMÜNDEN 4 GÜN SONRA FETÖ'NÜN YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMASI.İZLE PAYLAŞ Bir Kemalistin Yerin Dibine Battığı dakikalar ve K.Mısıroğlu'ndan Ezber Bozan Açıklamalar Türkiye'nin operasyonu Avrupa ülkesini ayağa kaldırdı! 15 TEMMUZ GAZİLERİNE BAŞHEKİM DARBESİ.Bu adamın darbecilerden ne farkı var?