Şamil Tayyar'dan Bülent Arınç'a olay sözler: Artık cübbeni giyme zamanı geldi

4126 izlenme08 Haziran 2017
Reklamlar

Beyaz Tv'de konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın damadının tutuklanmasını değerlendirerek "Ve artık cübbesini giyme zamanıdır. Eğer öyle bir niyeti varsa cübbesini giysin ve damadını savunsun." dedi.

Tayyar, "Arınç 17 Aralık'tan sonra tavrına baktığımızda bu yapının terörize olduğu süreçteki eylemlerine karşı bir mücadele vermedi. Arınç son konuşmasında da 'Biz kendisine güveniyoruz' dedi. Dolayısıyla kefil oldu. Bir kefalet var ise bunu ispatlaması lazım. Bu durumda bir FETÖ'cüyü sahipleniyorsunuz anlamı çıkar." diyen Tayyar 17 - 25 Aralık'tan sonra Arınç'ın çizgisinde bir kırıklık olduğunu söyledi.

Bülent Arınç'ın iyi bir sınav veremediğini söyleyene Tayyar, "Arınç, iyi bir final yapamadı. Bugün gelinen noktada Arınç 2001-2002'den çok farklı bir noktada." diye konuştu.

Bülent Arınç'ın 15 Temmuz darbe girişimi öncesi "Paralel ile mücadele kapsamında açılan o kadar çok davalar var ki üstüme cübbeyi tekrar geçirmeyi arzu ediyorum.' sözlerini hatırlatan Tayyar ' Ve artık cübbesini giyme zamanıdır. Eğer öyle bir niyeti varsa cübbesini giysin ve damadını savunsun. " şeklinde konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türedi tipler Buhari’yi de açığa alacak mı? FETÖ yancısı CHP kaos planlıyor..Sokaklar hareketlendirilip siyasi iradeye darbe amaçlanıyor Zarrab’ın paralarına niye el konulmadı? ESKİ CHP'Lİ KENDİNİ KELEPÇELEDİ,BU HAREKETLER SANDIĞI HALKIN ÖNÜNDEN KAÇIRMAYA YÖNELİK

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bir kıyamet savaşı hazırlıyor bunlar…TÜRKİYE'YE SAHİP ÇIKIN..!