Ana Sayfa
24 Kasım 2019 ( 3499 izlenme )
Reklamlar

Talat Atilla'nın kaynağı Tuncay Özkan çıktı

Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan’ın ortaya attığı ‘CHP’li bir ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü’ iddiasına ilişkin yeni bilgilere ulaştı. Atilla’nın kaynağı Özkan Bu kapsamda sahibi FETÖ suçlaması ile İngiltere’de firari bulunan Sözcü Gazetesi’nin baş yazarı Rahmi Turan kullanıldı. Rahmi Turan’ın kaynak olarak gösterdiği Gazeteci Talat Atilla’ya sözde Erdoğan-İnce görüşmesinin, TV kanalını FETÖ’ye satan CHP’li Tuncay Özkan

tarafından servis edildiği öğrenildi. Plan İmamoğlu’nun İngiltere ziyaretinde yapıldı. Plan CHP’li İmamoğlu’nun İngiltere seyahatinde yapıldı. İngiltere’de yapılan bir toplantıda Muharrem İnce’yi operasyonla saf dışı bırakma kararı alınırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa devam etmesi ve Ekrem İmamoğlu’nun da Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere girmesi kararlaştırıldı. Muharrem İnce plana engel olarak görülüyor! Rahmi Turan yazısından sonra, ‘Erdoğan ile görüşen isim CHP’li Muharrem İnce’dir iddiasını da ortaya attı. Muharrem İnce bu iddiaya, “Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir  belge varsa Taksim’de kendimi yakarım.” diyerek cevap verdi. İnce, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada “CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir.” ifadelerini kullandı. Talat Atilla: Kılıçdaroğlu’na doğrulattım. Rahmi Turan’ın kaynak olarak açıkladığı Talat Atilla da iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Atilla, “Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim. Hatta, bununla yetinmedim. Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bir şekilde ‘Bu haber doğru mu?’ diye doğrulattım.” ifadelerini kullandı.

Yeniakit

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bomba anket sonuçları ve hedef... Rumların teklifi KKTC'yi karıştırdı: Türkiye bize yeter John Fitzgerald Kennedy JFK Trajedi Ailesi.. Herkes el ele vermiş, Erdoğan’ı devirmek için çabalıyor!