Tek dertleri vatandaşı korkutmak: Koronavirüs şarlatanları yine iş başında!

Türkiye, koronavirüsle mücadele kapsamında Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyeleriyle ek tedbirler almaya devam ederken, TTB, SES gibi sağlık örgütleri ile bazı gazeteci ve uzmanlar adeta vatandaşın psikolojik sağlığını bozmayı hedefliyor.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 1 Nisan Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında sağlık çalışanlarının malzeme eksiği olmadığını belirterek şu çağrıyı yapmıştı: "Şimdiye kadar 601 sağlık çalışanının testleri pozitif çıkmıştır. Bütün sorumluluk sahada bu arkadaşlarımızın omzunda, özellikle koruyucu malzeme noktasında, eksiklik oluşturmamak konusunda bir gayret içindeyiz. Ben malzemeye ulaşamıyorum diyen lütfen bize ulaşsın. Bu anlamda hiçbir eksik oluşturmayacağız. Bizim dağıttığımız N95 4 milyona yakın oldu, daha fazlasını da veririz."

TTB gerçek dışı bilgiler paylaşmaya devam ediyor..Bazı sağlık örgütleri ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından sonra da gerçek dışı bilgiler paylaşmaya devam etti. Bakan Koca'nın "Ben malzemeye ulaşamıyorum diyen sağlık çalışanları lütfen bize ulaşsın" açıklamasına rağmen DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından yayınlanan acil önlem çağrısında şu ifadeler kullanıldı:

"Başta hekimler, sağlık ve belediye çalışanları olmak üzere, tüm zorunlu işlerde koruyucu ekipman başta olmak üzere bütün eksiklikler giderilmeli, herhangi bir aksama yaşanmayacağına dair güven verilmeli ve bu işlerde çalışan herkes düzenli olarak testten geçirilmelidir."
Reklamlar