Ana Sayfa
01 Aralık 2017 ( 3834 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'den flaş Sarraf davası hamlesi!

Türkiye, FETÖ’nün 17 Aralık kumpasına dair fezlekesinin “kopyala yapıştır” yapılarak ABD’de görülen Rıza Zarrab davasını uluslararası platforma taşıyor.

Türkiye, ABD'deki kumpas davası için Birleşmiş Milletler'e başvuru yapacak.

"BİZ DOĞRU OLANI YAPTIK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) tanık olduğu Hakan Atilla davasına ilişkin olarak yaptığı son dakika açıklamasında "Ambargoyu biz delmedik" dedi. "Davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık" diyen Erdoğan, İran ile ticari ve enerji işbirliğinin olduğunu hatırlatarak "Biz ABD'ye taahhütte bulunmadık" demişti.

"KABUL ETMİYORUZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise davaya ilişkin "Hapiste kalmamak için 'Amerikan devletiyle anlaştım' diyen bir kişinin ifadeleri üzerinden Türkiye'de eğer gündem belirlenecekse ve Amerikan yargısı üzerinden Türkiye'de bir hukuk işletilecekse, biz böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz." şeklinde konuşmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KEMAL TC'YE SAVAŞ AÇTI - FETOCULARI VE PKK LILARI KURTARACAĞIZ-PAYLAŞMAYAN KALMASIN 'PYD terör örgütü müdür?' sorusuna bakın nasıl yanıt verdi! Arakan'a giden gönüllü gözyaşlarını tutamadı Erdoğan'ın çağrısı Cumhuriyet'i rahatsız etti!.