Ana Sayfa
07 Haziran 2017 ( 20394 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'den Katar'a 'Osmanlı' selamı

Suudi Arabistan başta olmak üzere Körfez'deki bazı Arap ülkelerinin Katar ile tüm ilişkilerini kesmesi sonrası Ortadoğu'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Türkiye ise diyalogla çözüm için yoğun bir diplomasi yürütüyor.
          

Katar'a yönelik ambargolara karşı gıda alanında stokların tam olduğu bildiriliyor. Bölge kaynakları, halkın gıda erişiminde herhangi bir sıkıntı yaşamadığı ve gündelik yaşantının sürdüğü yönünde bilgiler paylaşıyor.

Krizin sürmesi halinde gündeme gelebilecek gıda sorununa karşı Türkiye ilk desteklerini göndermeye başladı. Türk markalar Katar'daki bölgelere stokların çoğaltılması için ürünlerini sevk ediyor.

Katarlılardan ilk mesajlar

Katarlılar sosyal medya üzerinden Türkiye için teşekkür mesajlarını paylaşıyor. Osmanlı vurgusu yapılan binlerce mesajda, Türkiye'nin saatler içinde ulaştırdığı yardımlar için teşekkür ifadeleri kullanılıyor.

İhracatçılardan 'hazırız' mesajı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Katar'ın gıda ve su ihtiyacını karşılamaya hazır olduklarını açıkladı.

Katar havayolları taşıyacak

Reuters'ın Katar hükümet yetkilisine dayandırdığı bir bilgiye göre de Katar Havayolları'nın kargosu ile gıda tedariki sağlanması için Türkiye'yle görüşüldüğü bildirilmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zarrab'ın ifadesinde Ebru Gündeş detayı... İşte ABD'li savcının şeması... Toptancı Adil Öksüz'den CHP'li Tezcan'a suç duyurusu ERBAKAN HAYAL ETTİ ASELSAN GERÇEKLEŞTİRDİ! SONUNA KADAR GURURLA İZLE-PAYLAŞ!! CHP Kadın Kolu Başkanı gurbetçileri tehdit etti: Pılınızı pırtınız toplayın...