Gündem
15 Mart 2020 ( 1223 izlenme )
Reklamlar

Umre’den dönen bir vatandaşın testi pozitif! 21 bin kişi için ne önlem alındı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir hafta içinde Umre’den dönen bir vatandaşın koronavirüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. Koronavirüs gündemdeyken bugün Umre’den dönecek 21 bin kişi için ne önlem alındı?Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “21 bin civarında umrecimiz Suudi Arabistan’da bulunuyor, 15 Mart itibariyle tamamı ülkemize dönecektir” dedi. Erbaş, ülkeye dönenlerin 14 gün evden çıkmamalarını istedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir hafta içinde Umre’den dönen bir vatandaşın korona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı.  Peki Umre dönüşü için ne gibi önlemler alındı? 21 bin kişi dönüşte nasıl kontrol altında tutulacak? 14 gün kuralına uyup uymadıkları nasıl kontrol edilecek?Habertürk'ün haberine göre; ‘Umrede bulunan vatandaşlarımız için sağlık personelinin olduğu boş uçaklar gönderilecek. Orada kontrolleri yapılacak. Ateş vs. gibi belirtiler gösterenler uçakta ayrı bölüme alınacak.

Yolculuk boyunca ateş kontrolleri sürecek. Hastalık belirtisi olanlar havaalanından sağlık kuruluşlarına götürülecek. Herhangi bir bulgu göstermeyenlere 14 gün boyunca evden çıkmamaları, ziyaretçi kabul etmemeleri anlatılıp broşürler verilecek ve iletişim bilgileri alınacak.’Koronavirüs karantinası inisiyatiflerindeYani herhangi bir belirti göstermeyenler için karantina kendi inisiyatiflerinde. Tabi en önemlisi de Umre’den dönenlere yapılan ziyaretler. Bakanlık yetkilileri ziyarete kesinlikle gidilmemesini de belirtiyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan: Kenan oğlum bizi çıldırtma ya Polat Alemdar'ın Kısıklı'daki Konuşması - Necati Şaşmaz Fransa'da sandıktan Erdoğan'a oy çıktı Gizemli kayboluşun sırrı çözüldü! Kim Jong-un'a ihanet edenler yandı