Üstüne basa basa uyardı! Daha kötü olacak

954 izlenme 30 Aralık 2020
Reklamlar
Bilim insanları koronavirüsün üç farklı tipte yayıldığını açıkladı. Virüs yoğunlaştırmak için yoğunlaştırma sistemlerini yıkıyor.
Cambridge Üniversitesi'nin COVID-19'un genetik geçmişini ortaya çıkarmak için araştırmada, virüsün temel olarak üç farklı şekilde mutasyona uğradığı keşfedildi. Virüse ait aralık-mart arasındaki örneklerin incelendiği araştırmada, virüsün hayvanlardan bulaşan orijinal hali olan Tip A, şu anda en çok ABD'de ve Avustralya'da bulunuyor. Uzmanlara göre, salgın döneminde yaygın olan, ilginç bir şekilde Tip A değildi. Koronavirüs ile ocakbaşında salgının salgının devamında zirvede olduğu, virüsün değişime uğramış hali Tip B dolaşımdaydı.

ABD ÖNLEM ALMAYINCA ORİJİNAL VİRÜS HIZLA YAYILDI

Araştırmada ABD'de yaygın olan koronavirüs vakalarınınte ikisinin virüsün hayvandan insana bulaştığı Tip olduğu ifade edilirken, incelenen vakaların büyük kısmının New York'tan değil, California'dan geldiği vurgulandı. Bilim tehlikeli, virüsün ABD'ye orijinal formunda hızlı bir şekilde yayıldığını söylerken, bunun virüsün orijinal formunun herhangi bir önlem uygulanmadan yayılmaya devam etmesine neden olduğunu ifade etti. Araştırmaya göre Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda ve İsviçre'de Tip B yaygın durumda.

AVRUPA'YA SİNGAPUR'DAN GEÇİP MUTASYONA UĞRADI

Tip B'den türeyen Tip C ise Singapur gibi görülüyor. Tip C virüsün Singapur'dan Avrupa'nın birçok ülkesine yayıldığı belirtilirken buna rağmen, bu tür yaygın virüs ise Tip B. Bilim insanları, virüsün farklı ülkelerdeki çalıştırma sistemiyle savaşmak için sürekli mutasyon geçirdiğini belirtiyor.

GRİPTEN 10 KAT DAHA ÖLDÜRÜCÜ

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Müdürü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde, diplomatik misyon şeflerine konuştu. Koronavirüs ile gribi (influenza) kıyaslayan Ghebreyesus, “COVID-19'un ölüm oranının gripten 10 kat daha fazla olduğu tahmin edilmektedir” diye konuştu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suikastın ardındaki üst akıl kim? Elektrik çarpan adama sorduğu soruyla sosyal medyayı salladı Büyük tehlike kapıda... İstanbul'da korkutan görüntü Resmi tarih kitaplarında yer almayan kahramanlardan birisi (zenci musa)