Yunan medyasında Türkiye korkusu! "Bu araçları kullanarak kıyılarımıza asker çıkartacaklar"

2167 izlenme25 Eylül 2020
Reklamlar

Son yıllarda büyük bir şahlanış gerçekleştiren Türk savunma sanayii Yunan medyasında gündem olmaya devam ediyor. FNSS firması tarafından Türk Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) Yunan medyasında korkuyla karşılandı.

ZAHA hakkında değerlendirmelerde bulunan Yunan medyası "Türklerin savaş operasyonlarındaki teknolojik ilerlemeleri devam ediyor. Bu gördüğünüz şey Türk Silahlı Kuvvetleri'nin saflarına katılmaya hazırlanan amfibi araç ZAHA. Türk denizcileri bundan 30 adet sipariş etmeyi düşünüyor. Bu araçlar yerli Türk savunma sanayii tarafından üretiliyor." dedi.

Türkiye'nin bu araçları Yunan sahillerine çıkarma yapmak için kullanacağını iddia eden Yunan medyası, "Her bir araç kıyılara yaklaşık 20-21 denizci taşıyabilecek. Tabi bu kıyılar bizim kıyılarımızdan başkasının ki değil. Türkler Yunan kıyılarına çıkarmak yapmak için amfibi hücum aracı üretiyor" ifadelerini kullandı.

Türk Ordusu adalarımıza çıkarma yapacak

Türklerin Yunanistan'a gözdağı verdiği aktaran Yunan medyası şöyle devam etti:

"Türkler bu videoyu yayınladı ve bize bu amfibi mürettebat taşıma aracını gerçekten yaptıklarını gösterdiler. Bize bunun ne kadar iyi bir araç olduğunu gösteriyorlar ve şimdi Türk ordusunun bununla donatılacağını söylüyorlar. Türk ordusunda bu aracın yapabileceği tek iş Yunan adalarına çıkarma yapmaktır. Onlara en yakın kıyılar bizimkiler. Erdoğan'ın diyalog anlayışının özü işte bu."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elektrik akımı verilen ingiliz anahtarı bakın ne hale geldi Doğu Kudüs Filistin'in başkenti ilan edildi Necmettin Erbakan Suriye'deki Asıl Amacın Ne Oluduğunu 2003 yılında Böyle açıklamış Paylaşmayan Kalmasın İşte 17 sivilin öldürüldüğü İBB baskınının görüntüleri

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fatih Portakal da kaçak inşaat yaptırmış!