Yunan profesör: Türklerin bir sonraki hedefi orası

3697 izlenme14 Eylül 2020
Reklamlar

İçimizdeki yunan sevdalıları gelişen olayların farkında olmasalarda yunan halkı,Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin yapmış olduğu hamleleri konuşmaya devam ediyorlar.Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilim devam ediyor. Türkiye'nin meşru haklarını gasp etmeye çalışan Yunanistan geçtiğimiz günlerde provokasyonlarına bir yenisini daha ekleyerek uluslararası anlaşmaları hiçe sayıp Meis adasına asker çıkarmıştı. Yunanistan'ın bu provokatif hamlesi bölgede yaşanan gerilimi iyice artırmıştı.

Bölgede yaşanan bu son gelişme Yunan basınında masaya yatırıldı. Katıldığı bir televizyon programında Türkiye hakkında küstah açıklamalarda bulunan Yunan Profesör İonnnis Mazis, Türklerin sabit, Yunanlıların ise sağlam tezlerini olduğunu iddia etti.

ABD'nin Türkiye'ye karşı harekete geçmesi gerektiğini söyleyen Mazis, "Şuan yaptıkları şeyin büyük bir ikiyüzlülük olduğunu düşünüyorum ve bu konuda endişeliyim." dedi.

Türkiye'nin Meis adasına yaklaşması durumunda sıcak bir çatışma yaşanabileceğini söyleyen Mazis, "Erdoğan Oruç Reis'i Meis adasına askeri filosu ile birlikte gönderdiğinde onlara gitmesini söyleriz ve eğer gitmezse onları kendimiz yollamalıyız. Bunun başka bir çözümü yok" diyerek haddini aşan sözler sarfetti.

Türkiye'nin Yunanistan'ın tepkisini ölçmek amacıyla bölgede NAVTEX yayınladığını iddia eden Yunan profesör, Meis'in Yunanistan'ın kırmızı çizgisi olduğunu belirterek "Türkiye'nin bundan sonraki hamlesi tam olarak Meis adasına çıkarmak yapmak" ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU ÇOCUKLARIN TEK SUÇU MÜSLÜMAN OLMAKTI,BÖYLE CANİLİK VAHŞET GÖRÜLMEDİ..KIYIYA VURAN BALİNALAR İÇİN DÜNYAYI AYAĞA KALDIRAN HAÇLI UŞAKLARI BU ZALİMLİĞE HEP SESSİZ KALDILAR. Planları İstanbul Devleti Kurmak..Haritasını bile çizdiler..Bunun önündeki tek engel Erdoğan. AK PARTİ'NİN BUGÜN YAYINLANAN COŞKULU YENİ SEÇİM ŞARKISI ŞİMDİDEN REKORA KOŞUYOR! TEKRAR TEKRAR DİNLEYECEKSİNİZ!! DİRİLİŞE #EVET! PAYLAŞMAYAN KALMASIN.. Küçük çocuğu ıslatıp hortumla döven vicdansız adam!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan- Putin görüşmesi başladı.