Gündem
11 Mart 2020 ( 2640 izlenme )
Reklamlar

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Türkiye'ye ödeme yapmamız gerek

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sığınmacıların girişlerini engellemek için bir görüşme gerçekleştirdi. Liderler görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis görüşmenin çok olumlu geçtiğini, Avusturya’nın Yunanistan’a yapacağı yardımın çok memnun edici olduğunu ifade etti.

Miçotakis, Yunanistan sınırındaki sığınmacıları düzensiz göçmenler olarak tanımlayarak, bu durumun sona erdirilmesi için AB’nin birlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı."Türkiye’ye ödeme yapılması gerek"AB ve Türkiye arasında 2016’da yapılan anlaşma doğrultusunda Türkiye’nin sığınmacıları durdurması gerektiğini savunan Miçotakis, bunun için de Türkiye’ye ödeme yapılması gerektiğini vurguladı.
Miçotakis, bu görüşme öncesinde Almanya’da Başbakan Angela Merkel ile bir araya geldiğini anımsatarak, "AB ve Türkiye’nin yararına ortak tutum sergilemek adına birkaç gün öncesine göre çok daha iyimserim." diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan: İhanet girişimine öyle bir cevap vereceğiz ki.. Reis Katıldığı Özel Bir Kanalda 15 Temmuzu Anlatırken Hem Ağladı Hemde Ağlattı Fuhuş programlarına RTÜK engeli...Bakanlar Kurulu'nun aldığı yasak kararını yok saydı..İZLE PAYLAŞ ABD kuklası Prens Selman'dan babasına "darbe" hazırlığı