Ana Sayfa
01 Mart 2022 ( 1410 izlenme )
Reklamlar

AB ve NATO'dan Ukrayna'ya 70 savaş uçağı

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 6'ıncı gününde. Ülkesini savunmaya çalışan Ukraynalılara AB ve NATO'dan destekler gelmeye devam ederken, iki oluşumdan Kiev'e savaş uçağı gönderilmesi kararlaştırıldı.

Bu kapsamda Kiev hükümetine, ülkelerini savunması amacıyla AB ve NATO tarafından 70 adet savaş jeti gönderilecek.
Ukrayna'ya 70 Adet Savaş Uçağı Takviyesi | SavunmaSanayiST
70 adet savaş uçağı gönderilecek..Avrupa Birliği (AB), geçtiğimiz günlerde Ukrayna’ya savaş uçağı desteğinde bulunacağını açıklamıştı. Savunmasanayist'te yer alan habere göre, Ukrayna’ya yönelik savaş uçağı desteğinin detayları belli oldu. Edinilen bilgiye göre; Bulgaristan, Polonya ve Slovakya tarafından Ukrayna’ya 70 adet savaş uçağı gönderilecek.

Bulgaristan 16 adet MiG29 ve 14 adet Su25, Polonya 28 adet MiG29 ve Slovakya ise 12 adet MiG29 savaş uçağını Ukrayna’ya sevk edecek. Ayrıca Ukrayna, Polonya havalimanlarında Ukrayna pilotlarının muharebe görevlerini yerine getirebileceği üsler kurabilecek.

Ukrayna pilotlarına tanıdığı uçaklar verilecek..  Ukrayna’ya yönelik savaş uçağı desteğinin MiG29 ve Su25 gibi nispeten eski nesil uçaklardan oluşmasının en önemli sebebi, bu uçakların muadillerinin halihazırda Ukrayna Hava Kuvvetleri envanterinde bulunuyor olmasıdır. Böylelikle Ukraynalı pilotlar, aviyonik açıdan eğitim aldıktan sonra çok kısa süre içerisinde yeni gelen MiG29 ve Su25 uçaklarını kullanıma alabilecek.

Uçak ve mühimmat desteği.. Polonya, Bulgaristan ve Slovakya’nın MiG29’ları, kullanıldıkları dönemlerde belirli modernizasyon programlarından geçtiler. Özellikle Slovak MiG29’ları, RSK MiG, BAE Systems ve Rockwell Collins tarafından kapsamlı modernizasyonlara tabii tutuldu.

Polonya, Bulgaristan ve Slovakya, savaş uçaklarının yanında mühimmatları da Ukrayna’ya sevk edecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Av köpeklerini rezil eden tavşan FATİH ALTAYLI'DAN İMAM NİKAHI KIYDIRANLARA ÇİRKİN SÖZLER..İMAM NİKAHI SAÇMALIKTIR KARNINDAN LİTRELERCE SU ALINMASINA RAĞMEN, IZDIRABI DİNMİYORDU... Yoğurtçu Parkı’nda yabancı teröristler