Ana Sayfa
11 Mart 2020 ( 9251 izlenme )
Reklamlar

ABD’den çok konuşulacak analiz! Petrol savaşını kazanacak ülkeyi dünyaya duyurdular

Forbes, OPEC+ anlaşması bozulduktan sonra başlayan petrol savaşında Rusya’nın Suudi Arabistan’a galip geleceğini belirtti.Ellen R. Wald imzalı yazıda, Moskova’nın bu savaşta favori görünmesinin birkaç nedeni sıralandı.Öncelikle, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Enerji Bakanı Aleksandr Novak’ın, petrol konusunda zor kararlar alma yeteneğine sahip deneyimli ,


yöneticiler olduğu ifade edilen yazıda, aynısının Suudi yöneticiler için söylenemeyeceği kaydedildi."OPEC'i piyasayı dengelemeye zorlamak için nedenleri var"
Yazıda, “İkincisi, Rusya dayanır, oysa Suudi Arabistan’ın daha erken teslim olmak ve OPEC'i piyasayı dengelemeye zorlamak için nedenleri var” dendi.

Ayrıca Saudi Aramco’nun halka açılmasının da Rusya’nın lehine bir durum olduğunu kaydeden Wald, her 5 Suudi vatandaştan birinin bu şirketin hisselerini satın aldığını, hatta bunun için kredi aldığını, ama OPEC+ anlaşması bozulduktan sonra hisselerin ucuzladığını ve fiyatların düşmeye devam ettiğini yazdı.Yazıda, “Görünüşe bakılırsa Suudi Arabistan bir noktadan sonra baskıya boyun eğecek ve bu piyasayı dengelemek için bir şeyler yapacak. Ama bununla birlikte Suudi liderlerin imajlarını nasıl kurtaracağı da büyük bir soru işareti” dendi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Skandal emir! 'Allahu ekber' diyeni vurun..YOK BÖYLE ALÇAKLIK Hocaları toptan kaldıralım KILIÇDAROĞLUNA VATAN HAİNİSİN DİYİP BÖYLE YUMRUKLADILAR PAYLAŞMAYAN KALMASIN Korumalarını bile atlatıp gitti! Kılıçdaroğlu'ndan özel yatta sır görüşme