Auto-Created-3
05 Mart 2020 ( 4057 izlenme )
Reklamlar

Başkan Erdoğan, ve Putin'den ilk mesaj..!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı zirve kapsamında Rusya'nın başkenti Moskova’ya gitti.Erdoğan ve Putin, birebir görüşme öncesinde basının karşısına geçerek kısa bir açıklama yaptı. 
Putin, "Hayatını kaybeden askerleriniz için taziyelerimi iletiyorum. Telefon görüşmemizde ifade ettiğim gibi, hiç kimse orada Türk askerlerinin bulunduğunu bilmiyordu. Suriye Ordusunun da ciddi kayıpları var" derken, "bu olayların tekrarlanmaması" gerektiğini vurguladı.

Erdoğan ise şunları söyledi:

"Malum bu görüşmeyi Türkiye'de yapacaktık. Sizin buradaki Anayasa çalışmaları sebebiyle bu davetinizi burada gerçekleştiriyoruz. Tabii, İdlib müzakreleri sebebiyle büyük önem arz ediyor. Bölgede sıkıntı. Dünyanın gözü burada. Bugün buradan atacağımız adım, alacağımız isabetli kararlar, bölgemizi, ülkemizi de rahatlatacaktır. Türkiye Rusya ilişkilerinin tavan yaptığı bir dönemi yaşıyoruz. Gerek savunma sanayinde, gerek ticari ilişkilerimizdde çok farklı bir dönem içerisindeyiz. Bunları çok daha ileri taşımamızın hesaplarını yapıyoruz. Bunları güçlendirerek götürmek de bizim en büyük amacımız. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Bu kabul için tekrardan teşekkür ediyorum."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ceza yazılan genç kız kendini böyle savundu Yüksekdağ, "PKK'nın anı defteri"ne yazı yazmış Ünlü Rus politolog Georgiy Vovt'tan dikkat çeken sözler: Suudi Arabistan, Rusya ile büyük bir savaşa girdi Ölüm Doğuran Nikah