Ana Sayfa
26 Ekim 2019 ( 1077 izlenme )
Reklamlar

CHP'li Erdal Aksünger, skandal sözlerini böyle savundu!

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger, büyük tepki toplayan "PYD terör örgütü değildir" açıklamasıyla ilgili konuştu.CHP'nin, kendisiyle ilgili inceleme başlattığı haberlerine dair kendisine ulaşan resmi bir yazı olmadığını belirten Aksünger, "PYD 2003'te Esad döneminde daha böyle konular yokken bir parti olarak kurulmuş. Daha sonrası itibariyle PYD Türkiye'deydi zaten.


Buradaki amaç sadece linç etmek ve iktidarın oyunlarına gelmekten başka bir şey değil. Şu an linç yapmaya çalışıyorlar. Parti eğer soruşturma açıyorsa parti de katılıyor demektir." ifadelerini kullandı.

ERDAL AKSÜNGER NE DEMİŞTİ?

Katıldığı TV programında Aksünger, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG için 'terör örgütü değildir' açıklaması yapmıştı.  Ahmet Hakan'ın açık açık olarak sorduğu "YPG terör örgütü mü?" sorusuna Erdal Aksunger, "PKK terör örgütüdür, PYD benim gözümde terör örgütü değildir" diye cevap vermişti..

CHP eski Milletvekili Erdal Aksünger, katıldığı bir televizyon programında PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG/PYD terör örgütü için, "PYD benim gözümde terör örgütü değildir." ifadelerini kullanmıştı.CHP yönetimi, Aksünger'in bu sözlerinin ardından inceleme başlatıldığı iddia edildi. Erdal Aksünger'in uyarı cezası alacağı iddia ediliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaza sonrası eşine az rastlanan olay! Tümamiralden çok kritik Doğu Akdeniz uyarısı: O ülke ile acilen anlaşılmalı İnsanı Küfre Düşüren (Kâfir Eden) Sözler ve İşler... İngilizlerin,Anadolu'daki valisi...Her yerde valileri varken,Anadolu'ya vali atamadılar mı sanıyorsunuz?