Auto-Created-3
25 Ekim 2019 ( 2691 izlenme )
Reklamlar

CHP'li vekiller TBMM'yi ayağa kaldırdı! 'Alkol istiyoruz'

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde alkol servisi, 2018 yılının mart ayında alınan karar doğrultusunda tüm tesislerde kaldırıldı. Öte yandan Suriye'nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında gelen şehit haberleri nedeniyle, diğer resmi tesislerde de hassasiyet gösterilerek menülerde geçici düzenlemelere gidildi. 

Bir anda ortalık karıştı...TBMM ana binası içinde yer alan Üyeler Lokantası'nda önceki gece 'alkol' tartışması yaşandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, akşam yemeği yemek üzere Üyeler Lokantası'na gitti.

Efendim menümüzde alkol yok..Yemeğin ardından lokanta personeline, "Masaya alkol servisi yapın" talimatını veren ikili "Efendim menümüzde alkol yok" cevabını alınca sinirlendi.

Geldiğimizde alkol olsun yoksa görürsünüz...Tehditler savuran CHP'li vekiller, "Yarın akşam bir daha geleceğiz. Geldiğimizde alkol olsun yoksa görürsünüz" diyerek mekandan ayrıldı. Gergin anlara diğer milletvekilleri de şahit oldu. Yenisafak.com'un TBMM kulislerinden ulaştığı isimlerin yaşananları doğruladığı iddia edildi.

Öte yandan geçtiğimiz ay CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'ın da benzer bir gerginliğe imza attığı iddia edildi.

İki ismin, alkol servisi yapılmayınca sinirlenerek "Bir daha bu cevabı alırsak olay çıkartırız" dediği iddia edildi.

25 Mayıs 2013 tarihinde TBMM'de alkol ile ilgili düzenlemelerin görüşülmesi sırasında CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba "Bu yasağı getirenleri Allah'a havale ediyorum" sözleriyle gündeme gelmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YSK'dan flaş karar: İstanbul'da seçimler yenilenecek FETÖ'cü Akın İpek teröristbaşı Gülen için Ankara'da 'Mini Vatikan' inşa etmiş Hainler Hakan Şükür'ün evinde buluştu! 'Erdoğan, yargılanıp sürgün edilsin' Dünyaca ünlü yatırım bankasının korona tahminleri sızdı! Tarih verildi...