Ana Sayfa
21 Nisan 2020 ( 5434 izlenme )
Reklamlar

Çin korkutan gelişmeyi dünyaya duyurdu

Koronavirüs salgının başladığı Çin’de yapılan bilimsel çalışmaların sonucuna göre virüse bağlı Avrupa ve ABD'deki ölümlerin nedenleri araştırıldı. Çin’de bulunan Zhejiang Üniversitesi, SARSCOV2 olarak bilinen koronavirüsün mutasyona uğramış 30 farklı türünü tespit ettiğini duyurdu. Koronavirüsün mutasyon geçirerek çoğalan bu yeni 30 tür virüs arasında bazı türlerin son derece

Tehlikeli olduğu ve hızlı ölümlere yol açtığı ifade edildi.Ölümcül türdeki mutasyon keşfedildi..Zhejiang Üniversitesi’nin bulunduğu Zhejiang bölgesinde ve Avrupa’da, bu ölümcül türdeki koronavirüs mutasyonları bulunduğu vurgulandı. En hafif ve zararsız koronavirüs mutasyonu ise ABD’nin Washington eyaletinde bulunduğu ifade edildi.
Zhejiang Üniversitesi, son derece ölümcül olan bu koronavirüs mutasyonlarının, diğer mutasyonlara göre 270 kat daha hızlı çoğaldığı açıklandı. Çinli bilim insanları yaptıkları bu çalışmanın, koronavirüs tedavisi ve aşısı için önemli bir bulgu olduğunun altını çizdi. Virüsün uğradığı mutasyona göre aşı üretilmesi veya hastayı tedavi şekli belirlenmesi gerektiği ifade edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARINI KURBAN EDEN 10 UYGARLIK.. okumalısın Çitanın Elinden İmpalayı Kurtaran Kahraman Babunlar İhanet buluşmasının arkasından CIA ve MI6 çıktı! Payitaht Abdülhamid'in 26. bölüm fragmanı: Sultan Abdülhamid uyanabilecek mi?