Ana Sayfa
15 Nisan 2020 ( 5889 izlenme )
Reklamlar

Doları tuvalet kağıdına çevirdik, devrilme noktasındayız

Dünya genelinde etkili olan yeni tip koronavirüs pandemisinin neden olduğu ekonomik durgunluklar ilgili tedbirler alınıyor. Ekonomide gelinen durum hakkında konuşan ABD'li yatırımcı Mark W. Yusko, 'Devrilme noktasındayız. Doları tuvalet kağıdına çevirdik.' ifadesini kullandı.Ekonomik faaliyetler durma noktasına geldi
Tüm dünyayı etkisi altısına alan yeni tip


 Koronavirüs (Corona virus / Covid19) pandemisi, sosyal yaşamın yanı sıra ticari yaşam ve ekonomik faaliyetleri de tamamen durma noktasına getirdi.Dünya çapındaki merkez bankaları ve maliye politikası yetkilileri, Covid19 salgını en az hasarla atlatmak ve küresel ekonomiyi desteklemek için büyük teşvik önlemleri başlattı.
Rusian Today kanalına konuşan Morgan Creek Sermaye Şirketi'nden yatırımcı Mark Yusko, neredeyse tüm alanlarda endüstrilerin kapanmasıyla dünya ekonomilerini ne beklediğine dair değerlendirmelerde bulundu.

Yusko'ya göre bugün asıl mesele şudur ki gerçek tehdit virüs değil. Çünkü dünyada Covid19'dan daha kötü olan birçok virüs tehdidi var. Ancak dünya çapında görülmemiş mali ve parasal tepkiler büyük bir krize neden olacak.Bu büyük durgunluğu bir 'Büyük Buhran'a çevirme eşiğinde olduklarını söyleyen Yusko, 'Devrilme noktasındayız… Şimdi doları tuvalet kağıdına çevirdik. Temelde ne kadar para bastığımızın önemi olmadığı söylemiştik.' dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sezen Aksu ve babası bakın kim! ? Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na muhtar cevabı Arap şairler, Türkiye destansı direnişini şiirlere döküyor... işte onlardan biri Erdoğan: Selahattin Demirtaş bir teröristtir