Ana Sayfa
03 Mart 2020 ( 9211 izlenme )
Reklamlar

Dünya gündemini sarsan açıklama! Esed'in kuzeninden açık açık darbe çağrısı

Türkiye Suriye'de 34 Türk askerinin şehit edilmesinin ardından başlattığı 'Bahar Kalkanı' harekatında Esed güçlerine ağır darbe indirildi. Kayıpların önüne geçemeyen Şam yönetiminde, Esed'in liderliği tartışma konusu oldu. Esed'in kuzeni Ribal Rifat, taht kavgası için isyan fişeğini ateşledi. Rifat, bir lidere ihtiyaçlarının olduğunu açıkladı.K'atil Esed'in kuzeni Ribal Rifat Esed'in,


katıldığı bir programda Suriye rejiminin yeni bir lidere ihtiyacı olduğunu söyledi. Esed'e karşı kuzenin başlattığı isyanı gazeteci Faysal Kasım duyurdu. Kasım yaptığı paylaşımda, Esed'in kuzeni Rifat Esed'in "Suriye'nin terörle mücadele edecek, düşmanı bozguna uğratıp zafer ve güvenlik sağlayacak bir lidere ihtiyacı var" dediğini aktardı. Rifat'in açıklamaları darbe çağrısı şeklinde yprumlandı.'Şam'da isyan' iddiası..Türk o'rdusunun operasyonları sonrası ağır darbe alan Esed'e yönelik bir d'arbe yapılacağı öne sürülmüştü. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ortaya atılan iddialarda Şam'da isyanın başladığı yönünde paylaşımlar yapıldı.
Türkiye, 27 Şubat'ta başlattığı 'Bahar Kalkanı' harekatı kararlıklıkla devam ettiriyor. Faysal Kasım'ın sosyal medyadan paylaştığı mesaja çok sayıda destek yorumu geldiği görüldü. Şam'da gücünü günden güne kaybeden Esed'e karşı Şam'da yükselen tepkilerin yeni bir boyut kazanacağı bir süredir konuşuluyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu'nun yemek yediği büyükelçiyle ilgili bomba iddia! Dünya gündemine bomba gibi düşen açıklama: ABD askerlerine saldırı hazırlığı Savaşa Hayır’ tabi ki de ‘Sembolik’ neden susuyor? Hollanda'nın 3. havalimanı korkusu!. TÜRKLER 3. HAVALİMANINI AÇARSA BİTERİZ..