Ana Sayfa
26 Aralık 2021 ( 4278 izlenme )
Reklamlar

Eğer bu sözler doğruysa korkunç bir şey!

Solak camianın son dönemde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hedef alan girişimleri akıllara Cumhuriyet tarihinde yaşananları getiriyor. Hasan Ünder’in 2004 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan “Atatürk İmgesinin Siyasal Yaşamdaki Rolü” adlı kitabındaki bazı iddialar Türkiye’nin nasıl süreçlerden geçtiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

“Dininizi değiştirin derse tereddüt etmeyin” Kitapta aktarılan bilgilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Börekçi’nin, şapka kanunu nedeniyle şapka takmaya zorlanan din adamlarının Mustafa Kemal’i kendilerine şikayet etmesi üzerine sarf ettiği sözler akıllara durgunluk getirir cinsten.

Börekçi’nin şapka dayatmasını kabul etmeyerek Mustafa Kemal’den dert yanan din adamlarına “Efendiler, onun (M.Kemal’in) her yaptığı doğrudur. Eğer dininizi değiştirin derse; tereddüt etmeyin, onda da bir hikmet vardır.” cevabını verdiği bilgisi aktarıldı.

Börekçi’nin verdiği iddia edilen bu akıl almaz cevap “Eğer doğruysa korkunç. Eğer doğruysa şimdi nasıl hesabını veriyor?” yorumlarına neden oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'yi Suriye'de bekleyen tehlike.ABD'nin yanlış istihbarat tuzağından endişe ediliyor ByLock’çu 3 paşa ve 2.500 subay var Kurtoğlu Kazakistan sonrası tehlikeyi açıkladı GÜNDEME DÜŞEN BU 3 DAKİKALIK VİDEO SOSYAL MEDYADA HIZLA YAYILIYOR..