Auto-Created-3
06 Aralık 2017 ( 981 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan vatana ihanetten yargılanacak

Hafızam beni yanıltmıyorsa bundan yaklaşık üç yıl önceydi. CNN Türk'ten Şirin Payzın'ın programına konuk olmuştum. 

Programda, Meclis Soruşturma Komisyonu'nun, haklarında yolsuzluk ve rüşvet suçlaması yapılan AK Partili dört eski bakanla ilgili verdiği “Yüce Divan'a gerek yok” kararı tartışılıyordu.

O programa konuk olan CHP'li Aykan Erdemir'in yaptığı konuşmayı neredeyse kelimesi kelimesine hatırlıyorum. 

Söz kendisine verildiğinde birebir şu cümleyi kurmuştu:

"Bugün itibari ile mesele salt bir yolsuzluk meselesi değildir. Esas büyük panik, esas büyük panik başkadır. Biz bu yolsuzluğun arkasında Erdoğan'ın olduğunu biliyoruz. Komisyonun milletvekillerini aklaması Erdoğan'ı kurtarmak amacıyla yapılmıştır. Çünkü Erdoğan'ın Rıza Sarraf üzerinden İran'la işbirliği yaptığı ve vatana ihanet ettiği ortaya çıkacak diye korkuyorlar. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sadece vatana ihanet suçuyla yargılanabiliyor. Eğer Erdoğan'ın İran ile ilişkileri ortaya çıkarsa vatana ihanetten yargılanacak. Asıl büyük korkuları budur ama bundan kaçış yoktur!"

O gün yapılan bu konuşmaya, "Burası kadınlar hamamı değil, mahalle kahvesi hiç değil. Siyaset bu dedikodularla yapılmaz. Siz şu anda milletvekilliği değil, dedikodu yapıyorsunuz" diye tepki göstermiştim.

Asıl ilginç olan, program bittikten sonra bu vekille aramızda geçen konuşmaydı.

"Kendinizi bu kadar belli etmeseydiniz bari. Fetö'cüler ne diyorsa siz de aynısını dediniz. Fuat Avni'den farkınız yoktu" şeklindeki eleştirime verdiği cevap manidardı:

"Evet Fetullah Gülen ne diyorsa onu diyorum. O Cumhurbaşkanı bir gün vatana ihanet suçuyla yargılanacak ve hakettiği cezayı çekecek!"

Aykan Erdemir isimli alçağın üç yıl önce bu korkunç sözleri neden söylediği şimdi çok daha iyi anlaşılıyor.

Malumunuz...

Amerika'da Rıza Sarraf'ın tanıklığında yürütülen ambargo davasında bir tiyatro çevriliyor. O dava üzerinden Türkiye'ye ceza kesilmesi için olağanüstü bir çaba sarfediliyor. 

O davada, Rıza Sarraf ve 17/25 Aralık operasyonlarını yürüten bazı Fetö'cü firari polisler de tanık olarak dinlenecek.

Ancak o tanıkların arasında bir isim daha var.

O isim, 3 yıl önce "Erdoğan vatana ihanet suçuyla yargılanacak ve cezasını çekecek" diyen CHP'li vekil eskisi Aykan Erdemir isimli alçak!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bundan bir hafta önce kendisi hakkında yakalama kararı çıkarmıştı. Gerekçe, ABD'de yürütülen mahkemeye sahte belge götürmek.

Ancak başsavcılık meseleye uyanıncaya kadar, şahsın ABD'ye kaçtığı ortaya çıktı. 

Kaçış nedeni belli...

Perde arkasında yaşanan olayların bir tekine dahi şahit olmadığı halde Amerikan mahkemesine, Türkiye'nin ABD ambargosunu hangi yöntemlerle deldiğine dair bilgi verecek.

Bakın, "Yolsuzluk iddiaları hakkında konuşacak" demiyorum, dikkatinizi çekerim.

"Evet, Türkiye ABD'ye ihanet etti" diyerek Türkiye'nin tiyatral bir mahkemede mahkum edilmesi için ülkesine ihanet edecek.

Vatanını, bayrağını, milletini satacak!

Davaları yakından takip eden ve muhalif yönüyle bilinen gazeteci Cüneyt Özdemir dahi "Burada bir tiyatro çevriliyor. Türkiye'yi ve Erdoğan'ı zorlama ve yapmacık belgelerle mahkum etmeye çalışıyorlar"diyerek isyan ediyor. 

Amerika'daki davayı mahkeme salonundan takip eden pek çok CHP'li ise her duruşma sonrası ekrana çıkıp, "İddialar korkunç. Mevcut hükümet ve Cumhurbaşkanı hemen istifa etmeli" diye açıklama üstüne açıklama yapıyor.

Daha mahkeme karar vermeden onlar karar açıklıyorlar. 

Ondan sonra da millet "Siz vatana ihanet eden bir partisiniz. Fetö'nün kucağından inmeyen alçaklarsınız" dediğinde, "Bu da nereden çıktı"diye isyan ediyorlar. 

Hiç o tarafa bu tarafa kıvırmaya gerek yok arkadaş!

Vallahi de billahi de tallahi de siz bu ülkeye ihanet etme konusunda birbiriyle yarışacak kadar alçaksınız! Ve en azılı terör örgütü kadar tehlikelisiniz!

Ha, unutmadan...

Fetö'nün siyasi ayağını arıyordunuz ya hani... Alın size, sizin içinizden çıkan bir siyasi ayak daha. Alın size, sizin içinizdeki bir Fetö'cü alçak daha!...

HAYDİ ARTIK OHAL KOMİSYONU

Ohal İşlemlerini İnceleme Komisyonu'nun, bünyesinde toplanan itiraz başvuruları ile ilgili ilk kararı Kasım'da açıklayacağı söyleniyordu. 

Kasım ayı bitti, Aralık'a girdik ama henüz ses seda yok. 

Onbinlerce insan çıkacak kararı, kararları bekliyor. Gerçekten mağdur olanlar, alınlarına çalınan lekenin temizlenmesi için canı burnunda bekliyor. 

Bu iş çok fazla uzadı artık!

Hadi artık Ohal İşlemleri İnceleme Komisyonu yetkilileri... En azından bakabildiğiniz dosyaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşın. Mağdur edebiyatı üzerinden algı operasyonu yapan Fetö'cülerin susturulması da mağdurların sönen umudunun yeniden alevlenmesi de size bağlı...

Hadi ama!...

Süleyman Özışık/İnternethaber.4 Aralık 2017

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İtalya'da '1 numaralı hasta'dan haber geldi! Sözlere ve haritaya bakıyorum içim ürperiyor Büyük Buhran'dan bile büyük olacak Sözde Bilim ve Aydınlanma Akademisi’nden Bilim Kurulu’na skandal istifa çağrısı