Ana Sayfa
17 Temmuz 2019 ( 447 izlenme )
Reklamlar

Gizli' belge yayınlandı! İncirlik’te 50 nükleer bomba

Belçika’da Flemenkçe dilinde hizmet veren ulusal medya kuruluşu HLN (Het Laatste Nieuws), ABD’nin kimi NATO ülkelerinde bulunan nükleer envanterine ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu. HLN’nin ele geçirdiğini belirttiği güncel NATO raporuna dayandırdığı haberinde ABD’nin ve dolayısıyla NATO’nun 5 ülkede kurulu askeri üssünde nükleer bombalar bulunuyor. İddiaların kaynağı olduğu söylenen NATO raporlarında, ABD’nin Avrupa ülkelerinde yaklaşık 150 adet nükleer başlık ve bombası olduğu değerlendiriliyor. Bu 150 nükleer başlığın üçte biri ise Adana İncirlik’te bulunan ABD askeri üssünde tutuluyor. İncirlik’te 50 tane güncellenmiş B6112 tipi nükleer başlık bulunduğu biliniyor. Bir B6112 tipi nükleer başlık, Hiroşima’ya atılan nükleer bombadan 5 kat daha etkili.

F35’ler kullanacak...Yeni Şafak'ın haberine göre Nisan 2019’da yayımlanan ve 11 Temmuz 2019’da yeniden düzenlendiği söylenen hassas NATO raporunda ABD’nin B61 konusundaki müttefikleri olarak üslerin bulunduğu ülkelerin de adı geçiyor. Bu envanterin önemli bir kısmı, ABD ve müttefiklere ait uçakların taşıyabileceği boyutta olan B61 nükleer başlıklarından oluşmakta. B61 tipi nükleer bombalar, ABD tarafından geliştirilen en yeni nükleer ekipman olarak envanterde bulunuyor ve 170 kilotona kadar patlama gücüne sahip olduğu değerlendiriliyor. ABD, 2020’de yeni nesil nükleer B61 füzelerini kullanıma sunacak ve bu füzeler, şu sıralar Türkiye ve ABD arasında gerileme neden olan F35 uçakları tarafından da kullanılacak. Eğer ABD, İncirlik hava üssüne de Türkiye’ye S400 bahanesiyle vermek istemediği 5. nesil F35 savaş uçaklarını konuşlandırırsa, bu uçaklar da yeni nesil B61 nükleer bombaları ile Türkiye semalarına havalanabilecek. Ortadoğu’da operasyonel anlamda F35 savaş uçaklarına sahip tek ülke İsrail. Yine ABD, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki askeri üslerine, İngiltere ise Kıbrıs adasındaki mevcut üslerine F35 filoları konuşlandırdı.

NATO raporunda yer alan detaylara göre ABD, söz konusu nükleer başlıkları ve envanterleri şu üslerde depoluyor:

* Belçika Kleine Brogel Hava Üssü,

* Almanya Büchel Üssü,

* İtalya Aviano ve GhediTorre üsleri,

* Hollanda Volkel Hava Üssü,

* Türkiye İncirlik Hava Üssü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KILMADIKLARI NAMAZIN,EZANLARINI 18 YIL BOYUNCA BÖYLE OKUTTULAR..TÜRKÇE EZAN CHP'nin özündeki İslam düşmanlığı hortladı! Kur'an-Kerim ayetlerine skandal niteleme Avrupa ülkesinde alarm verildi! Doktorlardan toplu koronavirüs istifası Erbakan: Laikliği İslam düşmanlığı gibi kullandılar