Ana Sayfa
16 Mart 2020 ( 5866 izlenme )
Reklamlar

İtalya'daki korkunç gerçeği açıkladı, Türkiye'ye çağrı yaptı: İtalyanlar bu hataya düştü, siz düşmeyin!

"Koronavirüsün grip gibi algılanması çok ciddi bir hata." diyen Dr. Senem Önen, "Koronavirüse grip gibi denmesinin tek sebebi virüs kaynaklı olması. Herhangi bir şekilde ilacının olmaması. Griple olan tek benzerliği bu." ifadelerini kullandı.
"Boğularak ölüyorlar"Koronavirüse yakalanan kişilerin ölüm sebebinin nefessiz kalarak boğulmaları olduğunu belirten Dr. Önen, şunları söyledi:

"Siz burada İtalyalıların paylaştığı videoları görebiliyorsunuz. Balkonlarından balkonlarına müzik yapıyorlar. Böyle davranarak bir şekilde morallerini yüksek tutmaya çalışıyorlar ama hastanelerdeki görüntüler böyle değil. Yatak kapasitelerinin nasıl yetersiz kaldığını göremiyorsunuz. İnsanların nasıl öldüğünü görmüyorsunuz. İnsanların ailelerinden uzak tek başlarına nasıl öldüğünü görmüyorsunuz."

"İtalya'da üç yüz yatak kapasitesi olan yere 3 bin kişi gelince yatak yetersiz kalıyor. Şu an burada doktorlar 'kimi kurtarabiliriz, kimi kurtaramayız' diye insan seçiyorlar."
İtalyanlar bu hataya düştü, evden çıkmayın..İtalyanların kalabalık ortamlara karıştığını belirten Dr. Önen Türkiye için şu uyarıyı yaptı:"Durumun Türkiye'de bu seviyeye gelmemesi için zaruri durum olmadıkça evinizden çıkmamanız gerekiyor. Düğünler, nişanlar, konserler gibi kalabalık ortamlara girmemeniz gerekiyor."İtalyanların virüsü dikkate almayarak okulların tatil edilmesine rağmen alışveriş merkezlerine ve kafelere gittiklerini söyleyen Önen, İtalyanların bu hataya düştüğünü belirterek evden çıkılmaması gerektiğini ifade etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BEŞİKTAŞLILAR, BAYRAĞIMIZI YIRTAN FRANSIZ TARAFTARLARINA BÖYLE DERS VERDİ! HELAL OLSUN CHP'li Akaydın'ın skandal sözlerinin perde arkasından Pensilvanya çıktı Ankara Barosu'na destek çıkan hukukçudan tepki çeken sözler! "Keşke Türkiye'ye dönmeseydik" AKİT TV,AMERİKA'NIN KATAR ÜZERİNDEN TÜRKİYE'YE KURDUĞU KİRLİ OYUNU BÖYLE DEŞİFRE ETTİ.