Ana Sayfa
09 Mart 2020 ( 4477 izlenme )
Reklamlar

Korona üretilmiş bir virüstür..Seçkin bir ırk oluşturmaya..Bir sonraki salgın ne olacak ?

Virüsteki olguya dikkat çeken Yeni Şafak Yazarı İbrahim Karagül, "Yıllardır insan ırkını sınırlandırmaya, buna bağlı olarak biyolojik silah üretmeye, virüslerden yararlanmaya, “seçkin bir ırk oluşturma”ya, yeryüzünün kaynaklarını bu “seçilmişler”e bahşetmeye dönük planlar yapıldığını biliyoruz." dedi..Karagül'ün yazısında dikkat çeken yerler:

Corona (Korona) sadece bir virüs, sadece bir sağlık sorunu, sadece şu an yüzleştiğimiz bir salgın değil.

Bir gelecek korkusudur.

İnsanlığın bütün kurulu düzenlerini sarsan, çökertebilecek bir uyarıdır.

Sars’tan, Kuş gribinden, Domuz gribinden sonra Corona.. Ya sonrası? Ya bir sonraki salgın ne olacak? Nasıl bir hasar verecek?

Evet, insan ırkı çok daha büyük felâketleri atlattı. Üstesinden geldi. Corona’yı da yenecek, bundan hiçbir şüphe yok.

Kişisel olarak Corona virüsünün, doğal bir virüs olmadığına, “üretilmiş” bir virüs olduğuna ilişkin kanaatim her geçen gün artıyor.

Bu da, “bir sonraki adım”a ilişkin yaygın, etkili, sorgulayıcı ve sonuç doğurucu bir tartışma ve bilinçlenmenin nasıl bir zorunluluk olduğunu önümüze koyuyor.

Yıllardır insan ırkını sınırlandırmaya, buna bağlı olarak biyolojik silah üretmeye, virüslerden yararlanmaya, “seçkin bir ırk oluşturma”ya, yeryüzünün kaynaklarını bu “seçilmişler”e bahşetmeye dönük planlar yapıldığını biliyoruz.

21. yüzyıl “aşırılıklar çağı”dır. “İnsan”ın “en uç noktaları” zorladığı, en kestirmeden gitmeyi kafasına koyduğu bir çağdır.

İçimizdeki iyilikleri yayma varken, kötülükler üzerinden güç inşa etme yöntemlerine en fazla ilgi duyulan, duyulacak çağdır.

İnsan zihninin, ruhunun “imkânsızları zorladığı”, zorlayacağı bir çağdır.

Bu imkânsızı zorlamalar, var olan bütün sistemleri çökertebilir. Ekonomiyi bitirebilir, çökertebilir. Sosyal alanı mahvedebilir.

Bireyin, toplumun, devletin, örgütlü yapıların çılgınlıkları, “imkânsızı zorlamaları” 21. yüzyılı insanlık tarihinin en büyük değişimlerinin yüzyılı yapabilir.

Corona yarını hatırlatıyor
Corona; insanın gen yapısına, hayvanın gen yapısına, tabiatın bütün kurulu düzenine müdahalelerin insan ırkını nasıl tehdit edebileceğine, gezegenimizin tüketilmemiş hiçbir yanının bırakılmamasının bir sonraki adımının neler olabileceğine dair korkularımızı, korkmamız gerekenleri gösterdi bize.

Corona bize bugünü değil yarını, yarınlarımızı anlatıyor.

İnsanlığın, yeryüzünün, yaşanabileceklerin, ne kadar çılgınlaşabileceğimizin fotoğrafını gösteriyor.

Refahın, şehirleşmenin, teknoloji çılgınlığının, güç ve ihtirasın, bencilliğin ve acımasızlığın bizi nerelere savurabileceğini, inançlarımızın, sosyal bağlarımızın, toplumsal düzenlerimizin nasıl çökebileceğini gösteriyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yakın bunların diplomalarını! Biyolojik savaş mı, psikolojik savaş mı? Hamburg'da marketler yağmalanıyor Profesöre bak: 12 yaşındaki kızın