Auto-Created-3
04 Nisan 2020 ( 5009 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüsün hayati bir etkisi daha ortaya çıktı! “Aynı lüks o organ için bulunmuyor”

Tüm dünyada hızla yayılan ve binlerce kişinin ölümüne yol açan yeni tip koronavirüsle (Kovid19) ilgili uzmanlardan yeni bir korkutucu açıklama geldi. Virüsün akciğerler haricinde insan beynine de hasar verdiği ortaya çıktı. Uzmanlar bu konunun çok ciddi olduğunu belirterek, "Eğer akciğerler bozulursa hastayı solunum cihazına bağlarız. Aynı lüks beyin için bulunmuyor." açıklamasında bulundu.

En çok hasarı akciğerlere veriyor..Çin'in Vuhan kentinden başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün insan vücudundan en çok verdiği hasar akciğerler. Ancak ABD’li uzmanlardan katil virüsün vücutta bir hayati organa daha zarar verdiği ortaya çıktı.Dünyaya kan ağlatan koronavirüs salgınında ölü sayısının her geçen gün arttığı ABD'deki nörologlardan kritik açıklama geldi.

Beyinde ciddi bozukluklar tespit edildi..Ülkedeki nörologların az sayıda koronavirüs hastasının beyninde ciddi bozukluklar tespit ettiğini açıkladı.Bu hastalarda koronavirüse yakalandıktan sonra konuşma bozukluğu veya tepki azalması gözlemlendiği ifade edildi.Anormal şişme ve hücre ölümü görüldü..ABD'de meydana gelen koronavirüs vakalarına ilişkin olarak 74 yaşındaki bir koronavirüs hastasının konuşma kaybına uğradığını ve hastanın beyin taramaları sonrasında beynin bazı bölümlerinde anormal şişme ve hücre ölümü tespit edildiği belirtildi.

Konuyla ilgili New York Time Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan nörolog Dr. Elissa Fory, 50 yaşlarında bir koronavirüs hastasında benzer belirtiler gözlemlediklerini ve nadir durumlarda beyinde hasar tespit ettiklerini ifade etti.Başka ülkelerde de benzer vakalar görüldü..Ayrıca haberde, dünyanın diğer yerlerinden de az sayıda benzer vakalar bildirildiği; bu hastalarda inme, nöbet, beyinde kan pıhtıları oluştuğu ifade edildi. İtalya'nın Brescia kentinde bulunan Brescia Üniversitesi'nde, sadece bu konuda çalışma yapacak NöroCovid ünitesi kuruldu.

Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesinden Dr. Sherry Chou ise yaptığı açıklamada, edinilen her bilginin faydası olacağını belirterek, "Beyin için solunum cihazı bulunmuyor. Eğer akciğerler bozulursa hastayı solunum cihazına bağlarız. Aynı lüks beyin için bulunmuyor." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zihniyetinizin yerine saksı bile koymam Garip bir hazırlık var... İngiltere ve Fransa, bilmediğimiz bir şey mi biliyor? Yakında hepimiz hapse girebiliriz!