Ana Sayfa
04 Mart 2020 ( 4058 izlenme )
Reklamlar

Tansu çiller açıkladı

Türkiye emin adımlarla yoluna devam ederken devletimize destek olanlarda oluyor İdlib’te ne işiniz var diyenlerde çıkıyor Türkiye sınırında Milyonlarca Suriyeli Mülteci beklerken Türkiye kararlılığını göstermek için İdlib’te Bahar K’alkanı h’arekatını başlatmıştı Esed ve Rusya neye uğradığını şaşırdı Özel bir oturumda katılımcılara hitap eden eski başbakanlardan Tansu Çiller, İdlib’te ne işiniz var diyenlere bakın ne cevap verdi..


İDLİBDE NE İŞİNİZ VAR DİYENLERE KAPAK GİBİ CEVAP

“İdlib’de ne işimiz var?” diyenlere “Eğer onlar olmazsa içeriyi korumanız mümkün değildir. Onu güney sınırımıza taşırsanız ve içerde yaparsanız daha çok evlat ö’lür” sözleriyle yanıt verdi.
Türkiye’nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller, Cumhuriyet Müzesi’nde (2. TBMM binası) düzenlenen Milli Egemenliğin 100. Yılında Türk Kadını Özel Oturumu’nda katılımcılara hitap etti.

DAHA ÇOK BEDEL ÖDERİZ
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çiller, “Diyorlar ya ‘İdlib’de ne yapıyoruz’ diye. Eğer onlar olmazsa içeriyi korumanız mümkün değildir. Onu güney sınırımıza taşırsanız ve içerde yaparsanız daha çok evlat ö’lür, ülke daha çok zarar görür, daha çok bedel öderiz” ifadelerini kullandı.

BUGÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜDÜR
İdlib’deki şehitlerin herkesin yüreğini dağladığını belirten Çiller, “Bugün metin olma ve birlik olma günüdür, her şeyden çok onun için bugün milli bir şuurla bütünleşme ruhuyla buradayım. Aslında bugün sadece yakın tarihimizden değil gelecekten ve kadınımızın geleceğinden bahsetmek isterdim ama bugünün ruhu budur. Bugün birlik ve beraberlik günüdür” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN İSTENENLER SON DERECE DOĞRUDUR”
Çelik H’arekatı ile 1995’te Irak sınırından 60 kilometre içeri girildiğini ve güvenli bir bölge oluşturulduğunu anımsatan Çiller, “Dolayısıyla bugün istenenler son derece doğrudur, son derecede yerindedir” dedi Devletimize olan desteğini Çiller bu açıklamalarıyla göstermiş oldu

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'NİN ÖRNEK ALDIĞI BATI MEDENİYETİNDEKİ BİR BAYANIN METRO'DAKİ BİZE GÖRE İĞRENÇ,BATILILARA GÖRE GAYET DOĞAL HALİ Fetö Ne İstedi de Vermedi CHP? Enes Batur'u KYK yurduna koymak ne demek! Türkiye'yi yönetenlere sesleniyorum "Ya-hu-diler Çanakkale'de bize karşı sa-vaştı" Bize karşı sa-vaşan katır birliğinde kimler vardı?