Gündem
14 Ocak 2022 ( 12972 izlenme )
Reklamlar

TBMM'de skandal tehdit: Sağlık sistemini durdururuz

Bugüne kadar AK Parti hükümetine yönelik birçok skandala imza atan, haddi olmamasına rağmen çok sayıda konuda açıklamalarda bulunan Türk Tabipleri Birliği (TBB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı'dan bir skandal daha geldi. Fincancı, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında hadsiz bir tehdite imza attı. 

Basın toplantısında, aralarında Ali Şeker ve Murat Emir'in de yer aldığı CHP'li milletvekilleri hazır bulundu. TTB Başkanı Fincancı, sağlık alanında emek veren sağlık çalışanları olarak hekimlerin haklarını elde edebilmesi için mücadeleye yemin ettiklerini söyledi.
Terör Örgütleriyle Yan Yana Gelenler Tabipler Birliği Başkanı Olamaz!
Fincancı, sağlıkçıların haklarının iyileştirilmesi gerektiğini belirterek, "Biz toplumun sağlığı için de halk sağlığı için de mücadelenin bir parçası olması sebebiyle sağlık çalışanlarının sesini duyurmaya çalışıyoruz. Hekimlerimizi yitiriyoruz. Kamuda artık çalışamaz hale geldiler. Aldıkları ücretler açlık sınırına dayandı. Sağlık çalışanlarına özelde hakları verilebiliyor mu? Hayır. Genç meslektaşlarımız daha yoğun olmak üzere ülkeden gidiyorlar. 10 yılda yurt dışına giden hekim sayısı 59'dan 1405'e çıkmış. Bu haklarımızın tümüyle görmezden gelindiğini gösteren bir belgedir. Bu nedenle biz birlikte bu hakları almalıyız. Önce bizim bu mücadelemizi görüp bizim sesimizi duyduklarını düşündüğümüz sağlık otoritesi, Meclis'e getirdikleri teklifi geri çekti, 'Yeniden getireceğiz' dediler, yine olmadı.
Türk Tabipler Birliği Başkanı Meclis'te tehdit etti: Sağlık sistemini  durdururuz - Internet Haber
Skandal tehdit.. Biliyoruz ki alanda çalışan meslektaşlarımız hazır; sağlık sistemi tümüyle durma noktasına gelebilir, hep beraber haklarımızı alıncaya kadar tüm sağlık sistemi durdurulabilir, aciller dışında. Öyle mi olmasını istiyoruz? Hayır" diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bill Gates tarafından destekleniyor! İSPARK görevlisine hakaretler yağdırıp tükürdü Ergün Diler CIA ve yine sahte bayrak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bahsettiği o video