Ana Sayfa
29 Şubat 2020 ( 10678 izlenme )
Reklamlar

Türk ordusunun saldırısından kurtulan Hizbullah milisi: Dün gece cehennemi yaşadık

Türk ordusunun saldırısından kurtulan bir Hizbullah milisi, Suriye'nin Seragib ilçesi yakınlarındaki bir saldırıya atıfta bulunarak, “Dün gece cehennemi yaşadık. Bombardımanda büyük kayıp verdik. 9 Hizbullah milisi hâlâ moloz altında, kurtarılmayı bekliyor” dedi. Suriye Gözlemevi, TSK'nın, Suriye'nin İdlib ve Halep kırsalında hava ve karadan düzenlediği ,


Saldırılarından çok sayıda Esed rejimine bağlı güçler ile Hizbullah milisinin hayatını kaybettiğini bildirdi.Sosyal medyadaki aktivistler, Hizbullah milis üyesine atfedilen bir ses kaydı yayınladı.Ses kaydında bir Hizbullah milisinin, Türk ordusunun Seragib yakınlarındaki bir saldırıya atıfta bulunarak, “Dün gece cehennemi yaşadık. Bombardımanda büyük kayıp verdik. 9 Hizbullah milisi hâlâ moloz altında, kurtarılmayı bekliyor. Esed rejimi yardıma koşmadı” denildi.

Suriye Gözlemevi ise, Türk ordusunun saldırısı karşında 14 Hizbullah milisinin öldüğünü belirtirken; bölgedeki bağımsız kaynaklar ise, ölü sayısının açıklanan rakamdan daha büyük olduğunu ileri sürdü.

Bu arada İran televizyon sitesi ise,  İdlib kentindeki Türk kuvvetleri tarafından yapılan saldırıda Seyyid Ali Zanjani adlı bir İranlı milisin de öldüğünü doğruladı.
Zanjani'nin Taftanaz havaalanının doğusunda elTalhiyah'da bulunan Hizbullah kuvvetlerine yönelik saldırı sırasında öldüğü öne sürüldü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li Umut Oran Çorlu'da Duvara Çarptı..GENÇ BAYAN SEÇMENDEN 'Benim için Tayyip ne derse odur'' CEVABINI ALINCA ŞAŞIRDI KALDI.. Katar sana söylüyorum, Türkiye sen dinle Türkiye'den İran'a dikkat çeken cevap: Gelmeyin! Bu piramidin neler ifade ettiğini biliyormusunuz